Primátorka Koubová: Jedna akce povolena, druhá ne. Důvod covid. Tady je vysvětlení

27.10.2021 20:04 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu festivalu dokumentárních filmů a oslavám svatého Martina, kterážto je, na rozdíl od festivalu, zakázána.

Primátorka Koubová: Jedna akce povolena, druhá ne. Důvod covid. Tady je vysvětlení
Foto: Fórum Jihlava
Popisek: Karolína Koubová

Mezinárodní festival dokumentárních filmů vs. Svatý Martin. Proč se jedna akce konat může a druhá ne?

Odpověď je jednoduchá, i když se ne všem líbí - a ani my nejsme nadšení, že Martina musíme zrušit.

Vládní nařízení jasně stanovují podmínky, za kterých je možné akce pořádat. Pořadatel má jasně danou povinnost zajistit, aby byly tyto podmínky dodrženy, a patří mezi ně jednak limity, kolik lidí může akci navštívit,  jednak kontrola bezinfekčnosti, a jednak kontrola nošení respirátorů po celou dobu akce.
MFDF kontroluje při vstupu do sálů jak počet lidí, tak jejich bezinfekčnost, všichni v sále mají respirátory, takže jako pořadatel splňuje MFDF podmínky dané nařízením vlády a je schopen promítat bezpečně.

Město při organizování akce venku, která není nijak ohraničená "vstupy", nemůže při vší snaze zajistit, aby na Martina přišlo pouze 2000 lidí, když je běžná návštěvnost mezi 5 - 6 000, a už vůbec není schopno kontrolovat, jestli jsou všichni testovaní / očkovaní / po prodělání nemoci, a že mají všichni respirátor. Přípravy na Sv. Martina běžely v plném proudu do poslední chvíle a věřte mi, že jsme byli velmi zklamaní, že nám daná nařízení i při nejlepší vůli nedovolí akci uskutečnit. Vím, jak je Martin oblíbený a opravdu mě to mrzí. Oplotit náměstí a kontrolovat všechny na vstupu ale prostě není možné.

Město pokračuje v přípravách na Vánoce a děláme všechno pro to, aby byly jako před dvěma lety. Kluziště, stánky, svařák, dobré jídlo a skvělý kulturní program našich spolků a kapel. Víc udělat nemůžeme, já pevně věřím, že to všechno proběhne podle plánů, a když už se bude v plánech škrtat, tak že to budou jen drobné kosmetické změny, připravujeme i varianty s například s osekanějším programem či zajištěním kontroly. Jsem opatrný optimista.

Co pro to můžeme udělat my všichni?

Covid tu s námi je a dlouho bude, nejde před ním zavřít oči a dělat, že prostě není. Zabil desítky tisíc lidí a jediné, co nás udrží mimo další lockdown je dodržování pravidel. Prosím proto všechny, aby byli ohleduplní, aby nosili respirátory, aby dodržovali rozestupy... Je to dlouhé, protivné, už jsme všichni unavení, já vím. Ale pořád je to lepší než lockdown nebo smrt. Buďme ohleduplní, jsme v tom všichni stejně.

Děkuji!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá