Prokop (ANO): Chybí předmět i jasný termín, nechybí ale ambiciózní hesla

10.05.2022 9:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Pražští radní opět bez diskuze a jednohlasně schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Název zní honosně a na první pohled by si čtenář mohl říct: To je dobře, zase budeme o něco modernější město.

Prokop (ANO): Chybí předmět i jasný termín, nechybí ale ambiciózní hesla
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO

Při hlubším zkoumání a znalosti problematiky však přijdete na to, že není vůbec jasné, co navrhované centrum má dělat a de facto se jedná pouze o vyvedení provozních prostředků do OICT.

Ve smlouvě chybí předmět i jasný termín. Nechybí ale ambiciózní hesla, že základním cílem je zajistit provozní a rozvojové potřeby HMP atd. Co to ale v praxi má znamenat?

Celý navržený tisk, který radní schválili, je z mého pohledu povrchní a k ničemu nezavazující, motá páté přes deváté. Ve výsledku to bude Pražany hodně stát, ale nic z toho nevznikne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Šimek: Stát ukládá obcím nové a nové povinnosti

6:02 Senátor Šimek: Stát ukládá obcím nové a nové povinnosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zatěžování obcí povinnostmi.