Prokop (ANO): Jihoměstské Palermo se mění k lepšímu

23.02.2015 10:45 | Zprávy
autor: ANO

Městská část Praha 11 má dlouhodobě asi stejně špatnou pověst jako Praha 10. Posledních 8 let na Jižním Městě bylo spojeno s naprosto neskrývaným propojením vedení radnice s pochybnými podnikateli, právníky a lobbisty.

Prokop (ANO): Jihoměstské Palermo se mění k lepšímu
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011

Linka kolem bývalého starosty Dalibora Mlejnského a jeho věrných vedla až k takovým „celebritám“ jakými jsou Tomáš Hrdlička, Ivo Rittig nebo Roman Janoušek. Místní obyvatelé a občanská sdružení mluvila o organizovaném zločinu koordinovaném přímo z radnice. Jelikož na Jižním Městě bydlím prakticky od svého narození, snažil jsem se posledních několik let proti této „mafii“ bojovat.

Po letech spíše pasivního boje s podporou Nadačního fondu proti korupci (NFPK) a dalších neziskových organizací, jsem se rozhodl v loňském roce „vzít spravedlnost do vlastních rukou“. V posledních komunálních volbách se mi podařilo stát se součástí nové Rady Městské části Praha 11 a do dění na Jižním Městě se tak aktivně zapojit. Ve volbách drtivě zvítězilo lokální občanské hnutí (Hnutí pro Prahu 11), které složilo koalici pouze se subjekty, které nebyly žádným způsobem spojeny s minulostí. Uskutečnil se tak zcela zásadní převrat a dovolím si říci, že nezvyklý a náhlý obrat k lepšímu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.