Prokop (ANO): Sportovní areál HAMR na Jižním Městě

18.10.2019 4:33

Po úspěšných projektech v Záběhlicích a Braníku se uvažuje o výstavbě dalšího HAMR centra v blízkosti Milíčovského lesa v areálu ZŠ K Milíčovu.

Prokop (ANO): Sportovní areál HAMR na Jižním Městě
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO
reklama

Na nevyužívaném pozemku školy má vzniknout na ploše 4737 m2 víceúčelová sportovní hala, osm kurtů na tenis, šest kurtů na beachvolejbal, restaurace, dětský koutek a dětské hřiště. Součástí areálu by bylo parkoviště pro návštěvníky centra a pro základní školu. Pravdou je, že tento areál se připravuje již mnoho let a do své stavby má stále velmi daleko. Už v roce 2002 rada schválila pronájem pozemků k realizaci tenisových kurtů, kryté haly, budovy zázemí a parkoviště pro sportovní areál. 

Původní plán byl, že každé ze sportovišť by mělo mít svého investora a společná měla být provozní budova se zázemím. Jako žadatel o vydání územního rozhodnutí vystupovala MČ Praha 11 – odbor školství.

Na zastupitelstvo 10. října jsem předkládal materiál ohledně práva stavby pro tento projekt. Což vzbudilo pozdvižení a skoro až poplašnou zprávu ze strany opozice. 

A proč jsme vlastně udělali právo stavby?  K právu stavby bylo přistoupeno z důvodu změny právní úpravy. Vzhledem k této byla nájemní smlouva pro výstavbu areálu nedostačující a je nutné uzavřít smlouvu o právu stavby, aby byl naplněn účel smlouvy, tj. výstavba areálu.

Skutečnost je přitom taková, že schválením možnosti práva stavby jsme pustili projekt pouze do dalšího projednávání a přípravu tohoto projektu jsme po letech odblokovali. Neschválili jsme ani podobu projektu, ani její výstavbu. Ve smlouvě o právu stavby se hovoří pouze o hrubých mantinelech, které projekt musí splňovat, o tom, kolik investor bude městu platit nájemné a kdy a za jakých podmínek po vypršení smlouvy celý areál přejde do majetku městské části.

Ještě před projednáním smlouvy o právu stavby v zastupitelstvu jsme se sešli se zástupci SVJ z okolí a mnoha občany. Sepsali jsme spolu s investorem desítek podnětů a nápadů od lidí bydlících v okolí a investor přislíbil jejich zapracování. Nyní budou zástupci společnosti HAMR připravovat projekt, který bude vycházet z 2 roky staré studie, do kterého zapracují právě připomínky okolních SVJ a občanů. Jakmile bude projekt v prezentovatelné fázi připravíme k němu veřejné setkání s občany a projednáme ho ve všech orgánech městské části tak, aby se k upravenému projektu opět mohli všichni vyjádřit. Celkem  společnost HAMR – Sport a.s. přišla s jedním projektem, který byl třikrát upravován a opravován.

Cílem městské části a stejně tak i investora je nalézt podobu projektu na kterém bude panovat široká shoda. Bude ho stavět primárně pro nás, pro sportovně založené občany z Jižního Města a pro naše děti. Proto je zcela vyloučené, že by zde mohl být postaven projekt, který budou občané široce odmítat a kritizovat. Prosím nevěřte všemu, co o projektu píše opozice a ověřujte si fakta. Případně mě neváhejte kdykoliv kontaktovat pro více informací!

Detailní geneze smluvního vztahu s Hamr Sport na území Prahy 11:

Prvním nájemcem byla společnost Tenisland s.r.o. (na základě nájemní smlouvy z roku 2002), které byla v roce 2007 dána výpověď. Od 10.2007 byla část pozemku pronajata společnosti MATCH POINT s.r.o. Dodatkem č. 2 ze dne 12. 09. 2012 vstoupila na místo nájemce společnost Sportcentrum Háje a.s. jako tercius, následným dodatkem č. 3 ze dne 20.12.2013 pak vstoupila na místo nájemce společnost HAMR – Sport a.s.

HAMR – Sport a.s. 

OMP obdržel od Jihoměstské majetkové a.s. dne 22.08.2013 dopis společnosti MATCH POINT s.r.o., kterým společnost MATCH POINT s.r.o. informovala JMM a.s. o změně v osobě vlastníka, tj., že většinovým vlastníkem společnosti Sportcentrum Háje a.s. se dle smlouvy o úplatném převodu cenných papírů ze dne 31.07.2013 stala společnost HAMR – Sport a.s. Následně byl OMP požádán dne 20.09.2013 společností HAMR – Sport a.s. o uzavření dodatku k nájemní smlouvě. 

Finanční detaily transakce nám nebyly (nemusely být) sděleny. Jedná se o obchodní tajemství společnosti.

Společnost MATCH POINT s.r.o. zaplatila od roku 2007 do účinnosti dodatku č. 3 částku kolem 150.000 Kč,

společnost HAMR – Sport a.s. zaplatila od účinnosti dodatku č. 3 do současnosti částku kolem 1.400 tis. Kč. Dle výpočtového listu platí aktuálně společnost 239.986,56 Kč/rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Vláda hodila desetitisíce živnostníků přes palubu

12:28 Jurečka (KDU-ČSL): Vláda hodila desetitisíce živnostníků přes palubu

Komentář na facebookovém profilu k nulové státní podpoře živnostníků bez stálé provozovny