Čtenáři mohli hlasovat o následujících kauzách: Koženého Harvardské fondy, Nucená správa na IPB, Mostecká uhelná, Diag Human, Arbitráže kvůli TV Nova a V. Železnému, Prodej OKD Bakalovi, ProMoPro, Fotovoltaika, Zbrojní nákupy: CASA, Pandur, Tatra, Opencard, Činnost Jany Nagyové. Na anketu odpovědělo 11.037 lidí. S velikou převahou „zvítězila“ kauza Fotovoltaika (63%), o druhé a třetí místo se shodně s deseti procenty dělí Činnost Jany Nagyové a Prodej OKD Bakalovi. Ostatní kauzy nepřekonaly 4 procenta.
Dala jsem si tedy práci, a pokusila se chronologicky situaci kolem fotovoltaiky v ČR od roku 2005 do současnosti shrnout.
Dne 13. listopadu 2003 vláda Vladimíra Špidly v reakci na podnět směrnice Evropského parlamentu a Rady č.2001/77/ES z 27. září 2001 a snahu o vstup ČR do EU předložila poslanecké sněmovně vládní návrh zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Zástupcem navrhovatele bylo ministerstvo průmyslu a obchodu (ministr Milan Urban, ČSSD) a ministerstvo životního prostředí (ministr Libor Ambrozek, KDU-ČSL). Cílem navrhovaného zákona bylo vytvořit podmínky pro naplnění indikativního cíle podílu elektřiny z obnovitelných zdrojů na hrubé spotřebě elektřiny v České republice ve výši 8 % k roku 2010 a vytvořit podmínky pro další zvyšování tohoto podílu po roce 2010.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Úsvit přímé demokracie