Ransdorf (KSČM): Merkelistán

01.12.2015 13:30

Kde jsou hranice azylového principu?

Ransdorf (KSČM): Merkelistán
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Zaslechl jsem, že Maďaři, tolik skandalizovaní evropskými byrokraty, hodlají přejmenovat své oblíbené jídlo perkelt na merkelt. Ne, to byl jen vtip.

Ale je o čem přemýšlet, hlavně o zapomnětlivosti nebo o myšlenkových veletočích tety Angely. Není totiž tak dávno, co na plná ústa prohlásila, že multikulturalismus se jako politická strategie neosvědčil. Nahlas deklarovala, že je zapotřebí vyvodit z toho pro praktickou politiku evropských zemí patřičné důsledky. S tím souhlasím a ostatně přesně v tomto smyslu se vyjádřili i britští politici.

Jenže najednou se stalo něco, co dodnes nechápu: 4. srpna 2015 Merkel vyhlásila šílenost- oznámila, že azylový princip nemá horní hranici! To znamená, že nárok na azyl má každý?? Že schengenské hranice jsou pro srandu? Doposud Německo přijato 900 000 migrantů. Kde je horní mez? Ano, do USA proudily v minulosti miliony Evropanů. Ale to byla převážně „jedna rodina“, lidé stejné kultury, kteří sdíleli s Američany v zásadě stejné hodnoty. Podobně tomu bylo s migrací v Evropě.

Ale nyní? Má se Evropa změnit v Eurábii, jak o tom píše Walter Laquer?

Byl bych rád, kdyby nám někdo jako Snowden prozradil, čím Američané drží Merkel pod krkem. Její kroky jsou namířené proti Německu, proti Evropě, proti křesťanským hodnotám, ke kterým se tak okázale hlásí. Podle německého ministra financí Schaeubleho dá Německo jenom v tomto roce na takzvané uprchlíky 10 miliard eur. Schauble rovněž upozornil, že se bude muset vytvořit úsporný balíček (Sparpaket) a že všechna spolková ministerstva budou muset šetřit, aby bylo na migranty dost peněz. Protože migranti jsou prioritou číslo jedna. Ministr ale volá po změně priorit, po změně imigrační politiky a po omezení přílivu uprchlíků. Stejně tak mluví ministr vnitra de Maziére a bavorský premiér Seehofer. Ale Merkel je hluchá. 

Německá policie uvedla, že 10% migrantů jsou usvědčení zločinci. Merkel neslyší. Německá policie argumentuje, že centra pro uprchlíky se mění v agitační střediska džihádistů. Merkel neslyší. V evropském rozpočtu dochází k významným přesunům financí ve prospěch takzvaných uprchlíků, především z fondů na podporu vědy, výzkumu a inovací a z programu Horizon 2020. Až nebudou vynalezeny nové léky či nové technologie, budete vědět proč. Znamená to prožírání a prošustrování naší budoucnosti. Odborníci protestují a Merkel pořád neslyší. Jak dlouho bude platit, že azylový princip nemá horní hranici? 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baxa (ODS): Regionální kulturní instituce mohou mizet jako tající Antarktida

20:57 Baxa (ODS): Regionální kulturní instituce mohou mizet jako tající Antarktida

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu …