Raždík (JAP): Brexit - nepovedené divadlo a pošlapání demokracie

01.04.2019 9:52

Uplynuly téměř tři roky od referenda o vystoupení a Británie je stále součástí EU. Možná to nebyl záměr při vzniku, ale dnes je EU mocenský a finanční projekt. A elity dělají vše, aby ho uchránily. Kdo jsou ty elity?

Raždík (JAP): Brexit - nepovedené divadlo a pošlapání demokracie
Foto: Facebook
Popisek: Tomáš Raždík

Ti, kteří přišli o stovky miliard na půjčkách Řecku, a tak přišli s evropským stabilizačním mechanismem = dluhy Řecka budou povinně spláceny z daní občanů v zemích používajících euro. Další? Obchodníci s biopalivy. Udělá se směrnice o podpoře biopaliv, občané je musí používat a za naftu a benzín pak platit o 1,5 Kč na litr více. U nás to vede pan Babiš, občany to stojí ročně miliardy. Další? Solární baroni. Udělá se směrnice o podpoře obnovitelných zdrojů a občanům se zavede daň, ze které se štědře dotuje elektřina vyrobená v solárních elektrárnách vlastněných hrstkou vyvolených. České občany to stojí okolo 50 mld. Kč ročně. O nefunkčních technologických parcích za stovky milionů (Nupharo), o rozhlednách v údolích, cyklostezkách za stamiliony, neziskovkách, miliardách na byrokratický aparát atd. netřeba více psát. Motiv je jasný. Jak řekl Milton Friedman: „Za vším hledej peníze.“

Brexit samozřejmě není jediný příklad ignorování vůle lidu. Opakování referenda o Lisabonské smlouvě v Irsku. Referendum o nezávislosti Katalánska. Referendum o připojení Krymu k Rusku. Finanční a mocenské zájmy převažují.

Co může občan dělat? Být mnohem mnohem více politicky aktivní a nenechat si vzít svobodu a demokracii. Každý den udělat něco málo pro změnu politiky k lepšímu. Ať už na ulici nebo třeba doma na sociálních sítích. Jít jednou za rok k volbám nestačí.Co za to můžeme získat? Švýcaři, kteří nejsou součástí EU a demokracii využívají naplno, jsou na vrcholu všech žebříčků, které si člověk může přát – od průměrné čisté mzdy (okolo 100 tisíc Kč), přes svobodu podnikání, po čistotu životního prostředí a délku života. Za první republiky jsme byli v první desítce nejvíce prosperujících zemí na světě a zase můžeme být.

Jednotní – alternativa pro patrioty, hnutí založení bývalými členy SPD poté, co hnutí SPD začalo být rozkládáno zevnitř celorepublikovým vedením, prosazují:

  • vystoupení z EU a její nahrazení obchodními smlouvami po vzoru Švýcarska
  • vystoupení z NATO a jeho nahrazení restrukturalizací armády po vzoru Švýcarska
  • uzákonění ústavního daňového stropu po vzoru Švýcarska


(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Budu i nadále usilovat o zachování Vincentina na Velehradě

21:19 Senátor Valenta: Budu i nadále usilovat o zachování Vincentina na Velehradě

Krajští zastupitelé za Soukromníky zabránili privatizaci domovů pro seniory.