Raždík (JAP): Brexit - nepovedené divadlo a pošlapání demokracie

01.04.2019 9:52 | Zprávy

Uplynuly téměř tři roky od referenda o vystoupení a Británie je stále součástí EU. Možná to nebyl záměr při vzniku, ale dnes je EU mocenský a finanční projekt. A elity dělají vše, aby ho uchránily. Kdo jsou ty elity?

Raždík (JAP): Brexit - nepovedené divadlo a pošlapání demokracie
Foto: Facebook
Popisek: Tomáš Raždík

Ti, kteří přišli o stovky miliard na půjčkách Řecku, a tak přišli s evropským stabilizačním mechanismem = dluhy Řecka budou povinně spláceny z daní občanů v zemích používajících euro. Další? Obchodníci s biopalivy. Udělá se směrnice o podpoře biopaliv, občané je musí používat a za naftu a benzín pak platit o 1,5 Kč na litr více. U nás to vede pan Babiš, občany to stojí ročně miliardy. Další? Solární baroni. Udělá se směrnice o podpoře obnovitelných zdrojů a občanům se zavede daň, ze které se štědře dotuje elektřina vyrobená v solárních elektrárnách vlastněných hrstkou vyvolených. České občany to stojí okolo 50 mld. Kč ročně. O nefunkčních technologických parcích za stovky milionů (Nupharo), o rozhlednách v údolích, cyklostezkách za stamiliony, neziskovkách, miliardách na byrokratický aparát atd. netřeba více psát. Motiv je jasný. Jak řekl Milton Friedman: „Za vším hledej peníze.“

Brexit samozřejmě není jediný příklad ignorování vůle lidu. Opakování referenda o Lisabonské smlouvě v Irsku. Referendum o nezávislosti Katalánska. Referendum o připojení Krymu k Rusku. Finanční a mocenské zájmy převažují.

Co může občan dělat? Být mnohem mnohem více politicky aktivní a nenechat si vzít svobodu a demokracii. Každý den udělat něco málo pro změnu politiky k lepšímu. Ať už na ulici nebo třeba doma na sociálních sítích. Jít jednou za rok k volbám nestačí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Nerolický: Modernizaci vybavení Horské služby se snažíme podporovat dlouhodobě

8:05 Hejtman Nerolický: Modernizaci vybavení Horské služby se snažíme podporovat dlouhodobě

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil stanici Horské služby ČR v Čenkovicích. Této s…