Ropková (ČSSD): Hlavní město posílí mzdy pedagogů i asistentů v mateřských a základních školách

30.04.2017 7:28

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh na uvolnění celkem 155 milionů korun z rozpočtu určených na posílení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků a asistentů pedagoga v mateřských a základních školách. Peníze jsou určeny na období od ledna do srpna letošního roku. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Ropková (ČSSD): Hlavní město posílí mzdy pedagogů i asistentů v mateřských a základních školách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky
reklama

Pražské zastupitelstvo schválilo návrh na poskytnutí celkem 155 milionů korun městským částem hlavního města určených především na posílení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků a asistentů pedagoga na mateřských a základních školách v metropoli.

„Dlouhodobě usiluji o alespoň částečnou kompenzaci nízkých platů ve školství. Díky příspěvkům z rozpočtu hlavního města si například pedagogové na mateřských a základních školách měsíčně přilepší o 1.100 korun, na středních školách příspěvek činí 1.200 korun. Palčivým problémem jsou rovněž nízké odměny pro asistenty pedagoga, které tak školy jenom těžko shánějí na trhu práce. Proto musí každoročně hlavní město z vlastního rozpočtu mzdy asistentů dokrývat,“ vysvětlila radní hlavního města pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Kromě posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků pražského školství a asistentů pedagoga město finančním příspěvkem zajistí bezproblémové fungování speciální péče v podobě speciálně-pedagogických, psychologických, logopedických a dalších služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

22:26 Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha