Rosenbergová (ČSSD): Změna vládne pár měsíců. A už hazarduje s důvěrou občanů

24.02.2015 17:06 | Zprávy
autor: ČSSD

Mnohaletou práci na novém územním plánu hází do koše.

Rosenbergová (ČSSD): Změna vládne pár měsíců. A už hazarduje s důvěrou občanů
Foto: liberec.cz
Popisek: Zastupitelka Liberce Mgr. Martina Rosenbergová, bývalá primátorka

Co na tom, že současná náměstkyně primátora Karolína Hrbková čtyři roky nejprve jako určená zastupitelka a později předsedkyně Výboru pro rozvoj a územní plánování sama aktivně ovlivňovala přípravu nového Územního plánu Liberce! Sotva se dostala do čela radnice, smetla do koše vše, co bylo na návrhu nového ÚP za posledních osm let uděláno. Včetně své vlastní práce. Přichází totiž s novým harmonogramem tvorby ÚP, který posouvá jeho schválení z letošního roku až na rok 2017, a to v optimistické variantě.

Změna pro Liberec sklízí plody svého vlastního populismu. Do úmoru přesvědčovala občany, že všem musí město ve všem vyhovět, až dosáhla tak rekordního množství námitek a připomínek (a to mnohdy i protichůdných), že není v silách radnice nový ÚP v původním termínu (léto 2015) stihnout. Magistrát i přes posílení daného odboru musel vyřídit 1.300 námitek ke konceptu ÚP a 700 námitek k návrhu ÚP.

A nyní náměstkyně Hrbková neváhá roztočit celé kolečko besed s občany a veřejných projednávání znovu. A já se ptám:

1. Čím se bude lišit nový návrh ÚP, když jej bude dělat stejný projektant?

2. Bude muset město vrátit státu obě dotace, které na přípravu nového ÚP dostalo od státu, tedy cca 6,5 milionu korun? Kde se s touto variantou v transparentním rozpočtu počítá?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.