Rozvoral (SPD): Připomínáme si výročí okupace Československa německými nacisty

15.03.2025 8:05 | Monitoring
autor: PV

15. březen 1939 je datem, které znamená temnou kapitolu v dějinách Československa. Tento den se stal počátkem konce samostatnosti českých zemí, když nacistická vojska násilně vtrhla na naše území, obsadila ho a vyhlásila Protektorát Čechy a Morava, což znamenalo ztrátu naší suverenity a počátek válečných bojů II. světové války.

Rozvoral (SPD): Připomínáme si výročí okupace Československa německými nacisty
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral - Připomínáme si výročí okupace Československa německými nacisty!

Hnutí SPD si připomíná den 15. března 1939, kdy naše republika přišla o poslední zbytky své státní suverenity, když byla podrobena nacistické okupaci. Tato německá nadvláda byla zpečetěna brutálním terorem, který neměl v naší historii obdoby. Tento teror spočíval v systematickém vyvražďování našich vlastenců, kteří se postavili na odpor proti okupantům a bránili svou rodnou zem.

Tento nacistický zločin jednoznačně vykazoval genocidní charakter, jehož cílem bylo vyhlazení našich lidí a zničení naší národní identity. Mezi těmi, kdo položili své životy v boji za svobodu a vlast, byli odvážní muži a ženy, kteří se odmítli podrobit tyranii a šílenství okupantů. Tito hrdinové, vlastenci, neváhali nasadit svůj život za naši zem, a tím se stali symbolem nezlomného ducha národa, jenž se nikdy nevzdal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítězslav Schrek byl položen dotaz

To myslíte váženě?

Není to poprvé, co mi přijde, že vy politici z ODS žijete mimo realitu. O jaká data se opíráte vy, když tvrdíte, že většina lidí neřeší problém s bydlením? Možná by stačilo se jich zeptat a zjistil byste, že problém s nedostupným a drahým bydlením má opravdu většina, ne že ne. A k tomu vašemu vnímán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

7:16 Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stávce některých úředníků Úřadu vlády.