Rozvoral (SPD): Vyhošťování nelegálních imigrantů Řeckem je třeba podporovat

3. 7. 2020 12:37

Evropská komise a OSN chce vyšetřovat Řecko kvůli vyhošťování nelegálních imigrantů.

Rozvoral (SPD): Vyhošťování nelegálních imigrantů Řeckem je třeba podporovat
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

Česká televize odvysílala minulý pátek reportáž, ve které zaznělo, že EK spolu s OSN chce prošetřit přístup Řecka ve věci vracení člunů s nelegálními imigranty zpět, odkud připluly, jakmile překročí hranice řeckých vod. Řecko tím prý porušuje Úmluvu o lidských právech a právo na azyl.

Hnutí SPD je vlastenecké a demokratické hnutí, které vede nekompromisní politický zápas za nezávislost a suverenitu českého státu. Současná podoba evropské integrace je podle nás chybným projektem vytvoření evropského superstátu, který je spojen s faktickým oslabením a likvidací národních států a národů Evropy. Projekt stávající evropské integrace také přímo ohrožuje svobodu a demokracii v Evropě, kdy jeho součástí je řízená islamizace Evropy. Probíhající nelegální imigrace je počáteční fází konfliktu, který v konečném důsledku ohrozí svobodu, demokracii i samotnou existenci České republiky a našeho národa. Probíhající islamizace evropských zemí nepolevuje, což dokládají i počty nově příchozích imigrantů, kteří se chtějí do unijních zemí dostat za každou cenu.

Nejvíce postiženou zemí, kam míří nelegální imigranti, je v současné době Řecko, které dlouhodobě žádá Evropskou unii o pomoc při zvládání migrace. Místo pomoci od EU si ale vysloužilo obvinění, že v přístupu k imigrantům porušuje Úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod. Řecko prý dle EU přitvrdilo postoj vůči imigrantům připlouvajícím na jeho ostrovy, a proto chce prostřednictvím Evropské komise prošetřit svědectví, podle kterých řecká pobřežní stráž vytlačuje lodě s imigranty k tureckým vodám, a že těchto případů je v posledních měsících stále víc.

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

38%
62%
hlasovalo: 6305 lidí

Nelegálních imigrantů začalo do Řecka přicházet víc, protože Turci nehlídali hranice a nechávali čluny proplouvat dál, čímž umožnili tisícům imigrantům dostat se na řecké ostrovy. Evropská unie nedokázala dohodnout řešení této situace a přispěla tak k tomu, že v Řecku nastala katastrofální humanitární situace. Právě podmínky v uprchlických táborech, které vznikly na řeckých ostrovech, jsou častým terčem kritiky mezinárodních organizací pro pomoc imigrantům. Na řeckých ostrovech se v současnosti nachází téměř 40 tisíc imigrantů, tábory jsou proto přeplněné a životní podmínky tamních obyvatel alarmující.

Podle OSN se zprávy o nezákonných deportacích množí od března tohoto roku, kdy Turecko umožnilo imigrantům vstoupit do Evropy. Kritika míří na Ankaru i na Athény. Mluvčí Evropské komise Adalbert Jahnz se k situaci, že zadržené čluny s imigranty Řekové obrací zpět na moře, vyjádřil následovně: „Od řeckých úřadů očekáváme, že tuto záležitost vysvětlí, vše vyšetří a provedou nezbytná opatření.“

Hnutí SPD vnímá těžkou situaci Řeků v boji proti nelegální imigraci a přejeme jim, ať v úsilí ochrany svých hranic před nelegálními vstupy imigrantů nepolevují. Připomenu též nedávné aktivity bývalého italského ministra vnitra Mattea Salviniho ve věci zákazu vplutí lodí s imigranty k italským břehům, a jak to dopadlo. V tomto kontextu ještě zmíním nedávný projev maďarského premiéra Viktora Orbána v Evropském parlamentu, ve kterém se postavil proti diktátu Bruselu a vnucování imigrantů. V projevu mimo jiné řekl: „Každý národ, každý členský stát má právo podle sebe uspořádat život ve své zemi. My budeme chránit svoje hranice a určíme, s kým budeme žít pospolu.“

Zastáváme názor, že vrcholní lídři EU podporují příliv imigrantů do zemí EU, a proto nemají zájem problém s nelegální imigrací řešit. Našim řešením je vypsání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie.

Hnutí SPD má nové webové stránky (www.spd.cz)

(převzato z Profilu)

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle Radek Rozvoral

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Základem státu je tradiční rodina, ve které táta s mámou vychovávají děti

7:37 Okamura (SPD): Základem státu je tradiční rodina, ve které táta s mámou vychovávají děti

Evropská unie jasně prokázala, že podporuje sluníčkářskou gender homosexualistickou ideologii a že s…