Rusnok: Průmysl bude nadále tahounem české ekonomiky

29.08.2013 20:06

Vítkovický strojírenský holding je podle premiéra Jiřího Rusnoka příkladem průmyslové výroby, která má vysokou přidanou hodnotu a výrazně pomáhá české ekonomice. Řekl to při návštěvě závodu v Ostravě.

Rusnok: Průmysl bude nadále tahounem české ekonomiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok

„Je to jeden z mála příkladů revitalizace velkého průmyslového celku, která se povedla. Naše země se živí do značné míry průmyslem, my máme téměř čtyřicet procent HDP z průmyslu, což je absolutně nejvíc v Evropské unii,“ řekl při návštěvě předseda vlády a poznamenal, že jsou mu Vítkovice blízké, protože se ve zdejší nemocnici narodil.

Aby se průmysl uživil v relativně vyspělé a bohaté zemi, tak to musí být podle premiéra průmysl, který se opírá o velké a výjimečné znalosti. Česká republika se podle Jiřího Rusnoka nikdy nebude živit masovou výrobou jednoduchých výrobků, to je fenoménem v současnosti v Číně, Indii, Turecku a dalších zemích, které pro to mají řadu lepších podmínek.

V krizové době, která pomalu končí, nejlépe obstály ekonomiky, které se opírají o vlastní průmysl. „My se průmyslem budeme živit i do budoucna, to je nepochybné. Nenajdeme tu už ropu a plyn, nevykopeme nějaké zlaté cihly někde v podzámčí. Takže je úžasné, že ve Vítkovicích se v mnoha oblastech daří právě postupně dostávat do té průmyslové tradice a udržovat vysokou přidanou hodnotu, ať už jsou to věci kolem energetiky nebo obrovské výkovky, které vyžadují mimořádné technologické znalosti,“ řekl Jiří Rusnok.

Vítkovice Machinery Group zaměstnává v současnosti 8 500 lidí. Firma se úspěšně transformovala na podnik s vysokou přidanou hodnotou investicemi do nových progresivních technologií a podporou inovací. Dokázala si rovněž poradit s likvidací ekologických zátěží způsobem, který pomohl jejich odstranění a zkvalitnění života občanů v regionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Kremlík: Apeluji na německé dopravce, aby se včas registrovali

16:18 Ministr Kremlík: Apeluji na německé dopravce, aby se včas registrovali

Nový mýtný systém zatím registruje pouze pět tisíc německých nákladních vozidel, což je pouhá čtvrti…