Růžička (KDU-ČSL): Na Cyklostezku Rokytenka platí zákaz vstupu

03.01.2020 13:06

Realizace první etapy stavby Cyklostezky Rokytenka se dostává do finální fáze. Dokončena by měla být v prvním kvartále letošního roku. Vedení města žádá občany, aby do té doby cyklostezku nevyužívali a nevstupovali na ni.

Růžička (KDU-ČSL): Na Cyklostezku Rokytenka platí zákaz vstupu
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL)

Stavba první etapy Cyklostezky Rokytenka, která bude společná pro cyklisty i chodce, probíhá v Rokytnici v úseku od radaru pro měření rychlosti poblíž prodejny potravin po odbočku do průmyslového areálu firmy Kotrla. Realizace by si měla vyžádat náklady ve výši 3,9 milionu korun bez DPH, z nichž 2,1 milionu pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Ačkoliv se v současné době již může zdát, že stavební práce jsou na většině trasy cyklostezky hotovy, není tomu taky. Celý úsek včetně lávky přes Janišovský potok je stále staveništěm, které je v tomto směru také označeno. Žádám proto občany, aby na cyklostezku nevstupovali a vyhnuli se tím nebezpečí úrazu,“ vyzval starosta Jiří Růžička s tím, že dokončení stavby je plánováno na závěr února letošního roku. „Finální protiskluzový nátěr lze však provádět jen v déle trvajících teplotách nad úrovní mrazu. Je tedy možné, že termín dokončení se trochu oddálí. Záviset bude na počasí,“ doplnil starosta.

V dalších letech se počítá s pokračováním stavby cyklostezky podél hlavní silnice na Zlín, a to částečně po ocelové lávce mezi areálem Kotrla a silnicí I/69. „Vsetínská“ část cyklostezky by se měla na hranici katastru napojit na stezku budovanou obcí Lhota u Vsetína.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profant (Piráti): Spoléhat na rozdělování dotací není efektivní

14:49 Profant (Piráti): Spoléhat na rozdělování dotací není efektivní

Komentář na facebookovém profilu k výraznějšímu oddělení státní správy a samosprávy obcí