SOCDEM: Školní rok začíná, pro některé školáky bude extrémně těžký

31.08.2023 13:09 | Tisková zpráva

Začátek školního roku opět provázejí problémy. Nedostatek kapacit na středních školách, zdražení školních pomůcek, ale ani horší startovní podmínky žáků ze sociálně slabších rodin vláda nadále neřeší s potřebným důrazem. Pro Sociální demokracii jsou investice do vzdělávání prioritou, kterou by každá vláda měla mít.

SOCDEM: Školní rok začíná, pro některé školáky bude extrémně těžký
Foto: SOCDEM
Popisek: SOCDEM - logo

Sociální demokracie vždy prosazovala, aby se do vzdělávání investovalo. „Šetřit na vzdělávání je nesmysl. Vláda nejen, že chce snížit rozpočet resortu školství o 29 miliard, ale navíc každým svým krokem staví finanční překážky k dostupnosti vzdělávání pro rodiny s dětmi,“ říká předseda Sociální demokracie Michal Šmarda. „Dostáváme se opět do stavu, kdy děti nemají stejnou startovní čáru. Ze studia se stává luxus, který si nemůže dovolit každý. Zdražují se pomůcky, rostou náklady na obědy nebo koleje,“ vypočítává Michal Šmarda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Bc. Matěj Gregor byl položen dotaz

Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?

Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hroza (TOP 09): Praha dokončila definitivní uzávěr plavebního kanálu Troja

19:05 Hroza (TOP 09): Praha dokončila definitivní uzávěr plavebního kanálu Troja

Hlavní město dokončilo stavbu definitivního uzávěru plavebního kanálu Troja, jednoho z klíčových prv…