SPD: Ministryně Valachová výrazně zhoršila podmínky pro vzdělávání celé dětské populace

16.05.2018 4:33

Politické usnesení SPD

SPD: Ministryně Valachová výrazně zhoršila podmínky pro vzdělávání celé dětské populace
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie

1. Hnutí SPD podporuje požadavek prezidenta republiky na přenesení zastupitelského úřadu České republiky v Izraeli do Jeruzaléma. Jeruzalém je historickým a faktickým hlavním městem státu Izrael a židovského národa. Hnutí SPD odsuzuje akce teroristů hnutí HAMÁS a považuje za ostudné, že ze strany EU jsou podobná hnutí podporovaná a jejich akce omlouvány.

2. Hnutí SPD odmítá záměry vlády na rozšíření účasti českých vojáků v zahraničních misích. Priorita armády musí být v přípravě na obranu území České republiky. Tento zásadní úkol armáda zanedbává a vyčerpává své zdroje v zahraničních misích. Hnutí SPD podporuje pouze zahraniční vojenské akce v souladu s mezinárodním právem a prosazuje zásadní změnu koncepce armády směrem k zajištění obrany území a hranic České republiky.

3. V otázce ratifikace Istanbulské úmluvy budeme postupovat proti její ratifikaci. Istanbulská úmluva zavádí do právního řádu ideologické mýty a snahy neomarxistů. Jde o genderismus a snahu ovládnout fungování rodiny. Rodinu vystavuje kontrole neziskových organizací, které mají neomarxistické postuláty naplňovat a kontrolovat. Jednostranná absolutizace některých mýtů o násilí mužů nebo absolutizace práv dětí nad rodiči je faktickým pokusem rozbít rodinu a její přirozený řád. V souvislosti s Istanbulskou úmluvou hnutí SPD podporuje odmítavé stanovisko českých biskupů. Jde o záludný útok na rodinu a křesťanské hodnoty. Otevírá cestu udavačství, ničení rodin, ideologickému cenzurování výchovy a odebírání dětí. Jde o cestu k neomarxistické totalitě.

4. Hnutí SPD požaduje revizi inkluzivního vzdělávání. Záměry Ministerstva školství podpoříme v případě, že ukončí systém zavedený ministryní Valachovou (ČSSD), jenž poškozuje právo dětí na kvalitní vzdělávání. V zájmu pozitivní diskriminace a pod vymyšlenou záminkou zamezení takzvané segregace romských dětí ministryně Valachová výrazně zhoršila podmínky pro vzdělávání celé dětské populace. Je nutné se opět vrátit k principu, že dítě, které vyžaduje speciální pedagogické vedení, musí být v péči speciálního pedagoga.

5. Hnutí SPD považuje osvobozující rozsudek nad vydavatelem panem Sáňkou, který vydal radikální islámskou knihu Základy tauhídu, za ukázkový příklad nepřipravenosti našeho práva zabránit šíření ideologií propagujících násilí a nenávist mezi lidmi. Pokud právní řád České republiky nepostihuje šíření násilné a nenávistné ideologie a její propagaci, je nutné takovou situaci změnit. Program hnutí SPD obsahuje právě tento záměr, který má chránit společnost před šířením a propagací násilných ideologií, včetně částí islámu. Příslušnou úpravu právního řádu již navrhli v Poslanecké sněmovně naši poslanci a v současnosti se projednává. Vyzýváme ostatní politické strany k podpoře našeho návrhu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL Jihočeský kraj: Prohlášení k povolebnímu vyjednávání

10:27 KDU-ČSL Jihočeský kraj: Prohlášení k povolebnímu vyjednávání

Písečtí lidovci dosáhli ziskem více než 20 000 hlasů a 3 zastupitelů svého nejlepšího volebního výs…