SPD: Primátor Hřib svým rozhodnutím vůči Pekingu poškodí řadu našich podnikatelů!

18.10.2019 14:50

Vedení pražské radnice v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem dělá v rámci svého zviditelnění taková rozhodnutí, která poškozují zájmy celé České republiky, viz vypovězení partnerské smlouvy uzavřené mezi Prahou a Pekingem.

SPD: Primátor Hřib svým rozhodnutím vůči Pekingu poškodí řadu našich podnikatelů!
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie
reklama

Hnutí SPD odsuzuje rozhodnutí primátora Hřiba (Piráti) a radních z pražské koalice (TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Praha sobě) ve věci ukončení partnerství uzavřeného mezi hlavním městem Prahou a hlavním městem Číny Pekingem z roku 2016. Svůj nesouhlas s politikou jedné Číny veřejně zastávají výše uvedené politické strany, které se snaží získat preference některých Pražanů, jež se stále nemohou smířit s výsledky prezidentských voleb z roku 2018. Nezvítězil jejich probruselský kandidát Jiří Drahoš, a proto podporují vše, co by mohlo v očích celé veřejnosti poškodit současného prezidenta Miloše Zemana. Česká pirátská strana spolu se stranami tzv. demobloku (ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN) se staví veřejně proti politice jedné Číny.

Smlouvu s Pekingem schválila Praha pod vedením primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v únoru 2016 a na jejím vypovězení trvají obě strany. Kancelář pro mezinárodní záležitosti města Pekingu z pověření magistrátu města Pekingu zaslala vypovězení tohoto sesterského partnerství mezi hlavním městem České republiky Prahou a hlavním městem Číny Pekingem s odůvodněním, že již neexistují politické předpoklady a základy pro partnerství mezi oběma městy, a že doufá v to, že představitelé Prahy si co nejdříve uvědomí své chyby a konkrétními kroky napraví negativní dopady. Rada hlavního města rozhodla vypovědět partnerskou smlouvu s Pekingem na svém zasedání dne 7. října tohoto roku a po schválení zastupiteli jí primátor odešle do Číny. Jako odůvodnění je uvedena neochota čínské strany jednat s pražským vedením o vyškrtnutí klauzule o uznání jedné Číny.

V rámci spolupráce s velmocí, jakou Čína zajisté představuje, bylo díky prezidentu Zemanovi a jeho týmu dosaženo velkých úspěchů. Naivní argumentace o porušování lidských práv v Číně, vyvěšování tibetských vlajek a vypovězení spolupráce mezi Prahou a Pekingem je pouze nástrojem vnitřní politiky, prosazováním vlastních politických cílů nad ochranou ekonomických zájmů České republiky. Tento nezodpovědný přístup zničil v minulosti celou řadu velkých obchodů a bohužel může zmařit i obchody budoucí, z čehož bude profitovat konkurence z Evropské unie. V hnutí SPD odsuzujeme kroky pražského magistrátu ve vztahu k Pekingu a chceme pokračovat v tom, co započal prezident Zeman – budovat obchodní vazby s Čínou ve prospěch České republiky.

Hnutí SPD zastává názor, že hlavní město Praha nemá právo mít vlastní zahraniční politiku. Česká zahraniční politika musí být sebevědomá a mít za hlavní cíl ochranu bezpečí a zájmů ČR a jejích občanů. Ekonomické zájmy české zahraniční politiky musí být v první řadě přínosné pro další vývoj ČR a současně i čitelné ve svém směřování pro naše nejbližší partnery. Jedním z prvořadých úkolů českých zastupitelských úřadů musí být neustálá práce na získávání nových klientů a zakázek.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODA: Průběh prezidentských voleb v Bělorusku je naprosto nepřijatelný

10:40 ODA: Průběh prezidentských voleb v Bělorusku je naprosto nepřijatelný

ODA považuje průběh letošních prezidentských voleb v Bělorusku za naprosto nepřijatelný. Ukazuje se,…