SPO: Bonbónky české politiky aneb nazýváme věci pravými jmény

14.09.2017 6:26

Na jednání vlády 21.8.2017 byl jednomyslně schválen záměr nabytí velkovýkrmny prasat v blízkosti pietního místa v letech u Písku ve veřejném zájmu do vlastnictví státu. Nyní je pravděpodobně dohoda s majitelem AGPI Písek, a.s. podepsána, leč před veřejností utajena.

SPO: Bonbónky české politiky aneb nazýváme věci pravými jmény
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

„Je to po dvaceti letech opravdu velký úspěch, že se právě naší koaliční vládě podařilo dotáhnout do konce tento historický dluh nevinným obětem nacistické zvůle,“ uvedl ministr kultury Daniel Hermann.

Strana Práv Občanů konstatuje, že pracovní tábor v Letech se stal symbolem politické licoměrnosti, marketingu a neznalosti souvislostí

Strana Práv Občanů hodnotí státní nákup produkčního velkochovu prasat v Letech u Písku od společnosti AGPI Písek, a.s. jako předvolební marketingový tah, který zaplatí daňoví poplatníci.

Na území ČR bylo okolo padesáti podobných pracovních,pracovně kárných koncentračních táborů. Zahynuly tam tisíce Čechů, Moravanů, Slezanů či Židů.

Ten v Letech vznik po těžké lesní kalamitě v roce 1937 jako pracovní tábor, jehož pracovní zdroje využívala rodina Schwarzenbergů.

Vyzýváme zodpovědné ministry Jana Chvojku a Daniela Hermana, aby zveřejnili dohodnutou cenu tohoto státního nákupu chovatelského areálu.

Vyzýváme oba ministry, aby zveřejnili náklady, které bude mít stát s likvidací areálu chovu a s následnou likvidací ekologické zátěže s tím spojené.

Kapacitou 13.000 kusů prasat patří areál AGPI v Letech k největším v rámci ČR. Odborný odhad celkových nákladů, který stát na celou akci v konečném souhrnu vynaloží je cca 1 miliarda Kč. Utajovaná kupní cena je pouze jednou ze tří částí.

Žádáme shora uvedené zodpovědné ministry Vlády ČR, aby se jasně vyjádřili.

Strana Práv Občanů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polčák (STAN): Sněmovna by se měla omluvit Slovensku za kroky premiéra

19:42 Polčák (STAN): Sněmovna by se měla omluvit Slovensku za kroky premiéra

Evropský soud pro lidská práva dnes odmítl stížnost českého premiéra Andreje Babiše na Slovenskou r…