SPR-RSČ: Nehorázné pohrdání lidmi a nebývale sprostá manipulace s nimi

25.05.2017 5:32 | Zprávy

Téměř nikdy nepotkáme člověka, kterého by do svého „průzkumu“ zařadila jakákoliv agentura pro průzkum veřejného mínění. Tu a tam se však ozve někdo, komu taková agentura telefonovala. Otázkou je, jak se k telefonnímu číslu vůbec taková agentura dostala.

SPR-RSČ: Nehorázné pohrdání lidmi a nebývale sprostá manipulace s nimi
Foto: sprrsc.cz
Popisek: SPR-RSČ - logo

Nejprve se takový telefonický průzkumník představí jménem agentury a uvede, že provádí průzkum volebních preferencí. Následuje otázka, koho volíte? Když však člověk odpoví Sdružení pro republiku - Republikánskou stranu Československa Miroslava Sládka, reakce je blesková a jednoznačná, „tuto stranu my do průzkumu nezahrnujeme“. Nenásleduje ani omluva za obtěžování, průzkumník zavěsí. Takovýto přístup uplatnili ve všech známých případech již všechny agentury. Při takovémto vedení „průzkumu“ a výběru zkoumaných vzorků obyvatel je naprosto pochopitelné, že se žádné volební preference pro naši stranu nemohou nikde objevit.

Z toho plynou dva jednoznačné závěry

1. Průzkumy volebních preferencí neodrážejí skutečné názory nebo nálady obyvatel. Tyto dotazy a zveřejněné výsledky mají jediný účel, volební preference a nálady veřejnosti vytvářet. A to podle zadání objednatelů průzkumů. Mezi zadavateli ovšem nejsou rozdíly, což dokumentuje výrazná shoda mezi všemi zatím zveřejněnými výsledky. Je tedy naprosto jedno, zda objednatelem je Česká televize, Agrofert nebo kterýkoliv jiný miliardářský sponzor nějaké straničky, či tak zvaně nezávislý milionář. Vládnoucí garnitura si již dopředu určila vzorek politických stran a hnutí o jejichž postup do parlamentu má zájem. Agentury potom dostanou v zadání průzkumu přímo jména právě těchto protěžovaných subjektů. Těm potom dávají pravidelně tolik procent, aby přitáhli pozornost lidí a vyvolali tak efekt sněhové koule. Občané si totiž řeknou, aha, ti mají naději se do parlamentu dostat, a proto jim mohu svůj hlas svěřit. Naopak, u těch politických subjektů, které v průzkumu nejsou je nebezpečí, že můj hlas propadne. Naprosto nejlépe vyjádřil tento způsob uvažování Vladislav Vančura v Rozmarném létě. Na návsi vystupují komedianti. Jedno z čísel obstarává kouzelník Arnoštek, který je také provazochodcem. Děda klepe se vzpěrou držící provaz nad zemí a pokřikuje na provazochodce, slezte, nebo spadnete. A dělá to tak dlouho, až Arnoštek skutečně spadne a vážně se zraní. Děda odchází naprosto přesvědčen o své genialitě s povzdechem, vidíte, já jsem to říkal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…