STAN: Musíme motivovat lidi s exekucemi znovu pracovat

20.03.2018 16:15

Vláda plánuje sebrat městům a obcím přes 5 miliard korun, což je nepřípustné, protože mají stále více povinností, které ale nepřicházejí s vyššími příjmy.

STAN: Musíme motivovat lidi s exekucemi znovu pracovat
Foto: STAN
Popisek: STAN

Starostové se také věnují motivaci dlužníků znovu zapojit se do práce a výletu Mynáře a Nejedlého za obviněným poradcem prezidenta Zemana.

"V loňském roce se podařily zrovnoprávnit příjmy obcí, teď však vláda plánuje výpadek 5,3 miliardy korun. Chce snížit daně, což je chválihodné, ale je nepřípustné, aby na to doplácely obce. Hlavně proto, že obce poslední dobou dostávají od vlády stále nové a nové úkoly, které musí financovat, a nedostávají na to peníze. Jedná se třeba o zvyšování platů ve veřejné sféře, povinné mateřské školky pro dvouleté děti a implementace směrnice o ochraně osobních údajů. Jsme připraveni podat pozměňovací návrh, který by snížil plánované škody," říká předseda STAN Petr Gazdík.

Starosty zajímala cesta prezidentova kancléře Mynáře a poradce Nejedlého do Číny. "Oficiálně jsme se Hradu zeptali, jestli byl výlet placen z hradních peněz, a pokud ano, na kolik to občany přišlo. Přesně pro tyhle věci přece máme v Číně ambasádu. Je ale otázka, zda by vláda takto pofidérní cestu povolila," říká poslankyně Věra Kovářová (STAN).

Velkým tématem je novela insolvenčního zákona. "Chceme motivovat lidi, kteří jsou v nekonečných dluzích a exekucích, znovu pracovat. Protože to je pro společnost ve finále nejvýhodnější. Nyní takovým lidem exekutor sebere všechny příjmy nad nezbytné minimum, takže dlužník nemá žádný benefit z toho, že kromě dávek i pracuje. Přitom obce jsou podle našich zjištění připraveny nabídnout dostatek veřejně prospěšných pozic, které mohou pomoci dlužníkům vymotat se ze začarovaného kruhu exekucí. V tomto ohledu budeme novelu insolvenčního zákona připomínkovat," dodává předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

22:56 Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že…