Šarapatka: Pan „generál“ Schwarzenberg opět táhne do boje

12.02.2015 19:28

Pan poslanec Schwarzenberg má podle článku na iDnes asi neodbytný pocit, že Evropa stále ještě nemá s Ukrajinou dostatek starostí. Proto neúnavně opakuje v médiích požadavek dodat ukrajinské armádě moderní zbraně. Ne k obraně, ale pro útok.

Šarapatka: Pan „generál“ Schwarzenberg opět táhne do boje
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Protože obranný materiál je členskými zeměmi NATO ukrajinské straně již delší dobu dodáván a na těchto dodávkách se samozřejmě aktivně podílí i Česká republika.

Panu poslanci Schwarzenbergovi asi nestačí dosavadních 6000 oficiálních obětí východo-ukrajinského konfliktu (neoficiálně se totiž hovoří až o desítkách tisíc padlých). Svými opakovanými požadavky na dodávky zbraní jenom přispívá eskalaci bratrovražedné války na Ukrajině, ve které tak budou umírat další a další Ukrajinci. Je toto naším zájmem? Určitě ne! Nebo alespoň ne většiny z nás ……

Komu tedy poslouží eskalace občanské války na Ukrajině a její potenciální změna v globální konflikt s Ruskem?

Ukrajině, reprezentované ať již Kyjevem nebo Donbasem, určitě ne. Budou umírat další ukrajinští občané a peníze, určené na obnovu země a nezbytné reformy, budou použity na nákup zbraní. Potom tedy Rusku? Sotva. Rusko ovládlo Krym, na kterém má svoji strategickou námořní základnu a udrželo si tak svůj přístup k jižním mořím. Nebo Evropské unii? Zcela jistě také ne. Členské státy Unie jsou si moc dobře vědomy, že globální konflikt na jejích hranicích hrozí masovým exodem Ukrajinců na Západ nebo dokonce přenesením konfliktu na území samotné Evropské unie. Kromě toho je evidentní, že náklady takového konfliktu by šly z velké většiny na její konto.

Tak komu by taková válka posloužila? Moc možností již nezbývá……například pánům z Bilderbergu?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Že by se opět začalo stavět načerno?

22:33 Zahradil (ODS): Že by se opět začalo stavět načerno?

Komentář na facebookovém profilu ke stavbě Mariánkého sloupu na pražském Staroměstském náměstí