Scheinherr (Praha sobě): HolKa propojí Holešovice s Karlínem a zároveň oživí nábřeží Vltavy

12.12.2021 9:15 | Tisková zpráva
autor: PV

Dlouho očekávaný projekt výstavby lávky HolKa usnadní přesun pěším i cyklistům mezi dvěma dynamicky se rozvíjejícími pražskými čtvrtěmi. Zároveň aktivuje vznik navazujících projektů hlavního města a soukromého investora CA Immo, které přispějí k zatraktivnění vltavského nábřeží v oblasti Rohanského ostrova.

Scheinherr (Praha sobě):  HolKa propojí Holešovice s Karlínem a zároveň oživí nábřeží Vltavy
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

Lávka nazývaná HolKa v Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře. Zástupci hlavního města a realitní společnosti CA Immo, která v rámci projektu River City Prague pozemky na karlínské straně vlastnicky kontroluje, se dohodli na majetkoprávních podmínkách umístění lávky a na spolupráci v průběhu realizace projektu. CA Immo plánuje na tuto celoměstsky důležitou křižovatku pěších a cyklistických tras navázat jak ve směru jižně do Karlína, kde vznikne park s veřejnou zelení, tak oživením břehu řeky v rámci projektu Karlínská náplavka.

„Vzájemná domluva se soukromými investory a společný zájem v lokalitě je základ pro úspěšnou proměnu území. A to neplatí pouze u lávky mezi Holešovicemi a Karlínem, jako tomu je v tomto případě, ale úplně všude. Díky lávce HolKa se karlínští dostanou za pár minut před brány Holešovické tržnice. Urychlí taky cestu lidem z Žižkova. Svou polohou totiž navazuje na Vítkovský tunel. Skvělé je, že získáme i nový bezbariérový přístup na ostrov Štvanice, který čeká celková proměna,” řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu Adam Scheinherr.

„Jsme moc rádi, že se město rozhodlo projekt lávky HolKa realizovat a že na něj můžeme na Karlínské straně navázat zvelebením prostoru na břehu řeky a komunitním parkem. Tato veřejná prostranství do budoucna nejen umožní navazující pěší vazby ve směru na Karlínské náměstí, ale stanou se i dějištěm mnoha kulturních, sportovních i gastronomických akcí a atraktivním místem pro volnočasové aktivitami pro místní rezidenty, obyvatele okolních čtvrtí, i zaměstnance z přilehlých kanceláří administrativní čtvrti River City Prague,“ uvedl Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

2:05 Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

Ve dnech 7. a 8. července 2026 se v turecké Ankaře uskuteční summit NATO. Půjde o jedno z nejdůležit…