Sdružení Mostečané Mostu: Pane primátore, neměl byste se už konečně zamyslet nad svou prací?

02.03.2017 9:40

Reakce klubu zastupitelů ze Sdružení Mostečané Mostu (SMM) ke kritickým výrokům primátora statutárního města Mostu Jana Paparegy (nestr. za SčMo), veřejně vznesených prostřednictvím médií vůči opozici po neuskutečněném zasedání Zastupitelstva města Mostu ve čtvrtek 23. února 2017:

Sdružení Mostečané Mostu: Pane primátore, neměl byste se už konečně zamyslet nad svou prací?
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most
reklama

Pan primátor Jan Paparega má za sebou další premiéru. Jednou bylo zasedání zastupitelstva zrušeno pro jeho naprostou neznalost legislativy platné pro konání zasedání městského parlamentu, jednou mu z jednání odešla celá opozice (protože nedostala sebemenší šanci rozporovat Mostečany poškozující rozhodnutí koalice) a konečně minulý čtvrtek se rozešlo zastupitelstvo proto, že opozice nepodpořila program. Tento krok ale nebyl namířen proti občanům, jak se nám snaží pan primátor podsunout, byl jenom dalším dokladem jeho neschopnosti vést zastupitelstvo, respektive město Most.

Opozice nemá jinou možnost – a v případě Mostu to platí dvojnásob – jak upozornit občany na zvěrstva prováděná koalicí, než čekat na chybu koalice. A když už nedostane prostor jinak, tak třeba nepodpořit program zasedání. Základní úlohou primátora je, že musí mít přehled o tom, kolik vlastně má přítomných „svých“ zastupitelů na jednání. Pokud zjistí, že mu chybí jeden hlas, tak je pravidlem a slušností požádat opozici o podporu. To pochopitelně pan primátor neučinil. A tak opozice pro program nezvedla ruku – hlas totiž chyběl koalici, ne opozici. Možná by se měl primátor tato základní pravidla fungování opozice a koalice konečně naučit a uplatňovat v praxi.

Opozice v našem zastupitelstvu nemá možnost zastavit nepravosti, jako je třeba výměna jednoho z nejlukrativnějších pozemků v centru města za naprosto bezcenné kousky pozemků po celém Mostě s panem Zelenkou. Odpověď vedení radnice na protest opozice byla opravdu zarážející – město prý od Zelenky dostalo „strategicky důležité pozemky“. A tak pozor, vážení občané! Až pojedete či půjdete kolem bývalé Severografie (která patří Zelenkovi), až pojedete na Skyřice kolem kousku pozemku vedle plechových hal, až půjdete kolem záhonků u Zelenkových „bonbónků“ v ulici Bělehradská atd., tak vězte, že jdete kolem strategicky důležitých pozemků. Stejné to bylo se schválením dotace na fotbal, u které nikdo neví, kde vlastně skončila a kontrolu za město provádějí lidé, kteří fotbal vedou a byli příjemci dotace atd. Jak se má opozice bránit? Bohužel jenom tím, že čeká na chybu koalice.

A tak se nabízí pár otázek.

Pane primátore, nebylo by lepší místo vydání vyhlášky, která většině občanů Mostu mnoho nepřinese (protože vydat ji jenom pro Souš by bylo hloupé), sejít se s oběma stranami a hledat vzájemné kompromisy, které by vedly ke vzájemné dohodě garantované městem? (To byste se ale musel opakovaně s aktéry sporu scházet – a na to asi nemáte čas).

Pane primátore, opravdu chcete tvrdit, že rozšíření protialkoholové vyhlášky o několik dalších ulic je nezbytně nutné zrovna 23. února, když vám na magistrátu leží žádosti o toto rozšíření dlouhé měsíce? (Vyhláška se rozšiřuje již několik let a na žádost občanů se ještě několikrát rozšiřovat bude.)

Pane primátore, opravdu vyjednáváte tak velikou stavbu a úvěr na ní tak děsně akčně, že vám banka nepodrží výhodný úrok o čtrnáct dní déle? (Jestliže ano, tak potěš nás pánbůh za takové odborníky!)

Pane primátore, neměl byste se spíše zamyslet nad svou prací (kéž by už!) než vytvářet paniku mezi občany?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Praha hází podnikatelům v hlavním městě záchranné lano

11:49 Pospíšil (TOP 09): Praha hází podnikatelům v hlavním městě záchranné lano

Předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil představí dnes koaličním partnerům na pražském magistrátu plán…