Seďa (ČSSD): EET a střet zájmů

02.12.2016 10:50 | Zprávy

O EET se toho namluvilo a napsalo hodně. Pokud MF zajistí bezproblémové fungování, pak se nastaví transparentní a rovné podnikatelské prostředí. Proto nechápu, proč jsou sami podnikatelé či česká pravice proti.

Seďa (ČSSD): EET a střet zájmů
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Když se začátkem prosince ostře rozeběhla elektronická evidence tržeb, kritici systému, který má zajistit spravedlnost v placení daní i konkurenčním prostředí, podali nejen stížnost k ústavnímu soudu, ale hrozí podáním zákona, který EET zruší. Údajně jim vadí to, že se jedná o „šmírování“ a že si podnikatelé musejí koupit nástroj na vlastní „šmírování“.

Pominu-li, že kontrola obratu je běžná v zemích EU, USA, Austrálii, Kanadě či Japonsku, pak zejména neplacení daní je trestáno v těchto zemích daleko přísněji. Protože z daní se platí veřejné služby a nikdo není rád, když se v nich pohybují černí pasažéři.

Návrh senátorů na zrušení EET proto považuji za jistý střet zájmů, zejména od těch, kteří podnikají v oblastech, kam EET dosahuje. Taktéž je třeba připomenout, že podnikatelé si mohou odečíst 5000Kč na nákup vybavení a také se snížila DPH na služby v restauračních zařízeních. Tohle ale asi není ten hlavní problém, který „trápí“ českou pravici. Každý přece ví, že v řadě případů těchto služeb se „krátí“ tržby, aby bylo možno bokem platit své zaměstnance. Ti jsou placeni minimální mzdou, aby zaměstnavatel platil za odvody do sociálního a zdravotního systému co nejméně. To ostatně činí i zaměstnanci a pak se diví, že mají nízkou nemocenskou či velmi nízké důchody. Prostě se obchází solidární systém a z pohledu společnosti na to doplácí státní a veřejné finance.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Korupce ve velkém jede dál

21:03 Kordová Marvanová: Korupce ve velkém jede dál

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k očekávanému soudnímu projednávání kauzy Dozimetr