Seďa (ČSSD): Ke Strategii rozvoje chytrého regionu Zlínský kraj 2030

04.03.2021 7:37

Je jen dobře, že Zlínský kraj ví o svých problémech a že má vizi, jak problémy řešit. Teď má i strategii, takže jediné co zbývá, je uvedení strategie do života. A to bude pořádná fuška.

Seďa (ČSSD): Ke Strategii rozvoje chytrého regionu Zlínský kraj 2030
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa
reklama

Koncem února jsem se jako host, zúčastnil semináře Zlínský kraj SMART. Byla představena strategie rozvoje Zlínského kraje z pohledu chytrého regionu. Cílem je zajištění kvalitního života obyvatel celého regionu, a to spoluprací a s využitím chytrých technologií. Celá strategie navazuje na strategické dokumenty a více jak roční práci odborných komisí

Strategie se opírá o tři priority: Partnerství, síťování a tvorba prostředí, Lidé a osvěta a Podpora SMART řízení a jejich interakce do fungujícího celku. ZK SMART „zastřešuje“ projekty a strategii jednotlivých SMART City a vychází ze SMART řízení pro Zlínský kraj. Součástí této strategie mají být i investiční projekty našeho kraje, financované z Národního plánu obnovy České republiky po pandemii Covid-19. Dále je třeba zakomponovat úkoly Společnost 4.0 a potřebu resilience, úsilí odolávat výzvám a také je zvládat.

SMART region Zlínský kraj se má stát atraktivní, konkurenceschopný a technologicky vyspělý s vysokou kvalitou života obyvatel. Nicméně žádné řešení nebudou „chytrá“, pokud je lidé nepřijmou za své a nebudou je podporovat. Proto nejvíce záleží na důvěře a spolupráci. Z tohoto pohledu je nutno napřít úsilí nejen k informování široké veřejnosti, ale zejména k přesvědčení spoluobčanů o výhodnosti a prospěchu jednotlivých akčních plánů a konkrétních projektů. A to nejen v rámci Zlínského kraje, ale i obcí a měst celého regionu.

Převzato z Profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyťhová (Trikolóra): Pan ministr zřejmě nikdy neviděl malé děti

17:51 Hyťhová (Trikolóra): Pan ministr zřejmě nikdy neviděl malé děti

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2021 k testování ve školách