Seďa (ČSSD): Proč OSN nezaujme jasné stanovisko?

10.03.2023 5:34 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k stanovisku Valného shromáždění OSN a Rady bezpečnosti OSN k ozbrojenému konfliktu na Ukrajině

Seďa (ČSSD): Proč OSN nezaujme jasné stanovisko?
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Tak Valné shromáždění OSN i RB OSN nenazývá ozbrojený konflikt na Ukrajině útočnou válkou. Dokonce se tomu brání (více ZDE). Proč tedy naše média a naše vláda mluví o tom, že jsme dokonce ve válce. Nebo si to pouze přejí, jako správní žáčci globálního kapitalismu a zahraniční politiky USA a Evropské komise? Proč lidem neříkají pravdu o Nord Stream a o tom, že nejen neutrální země, ale i mnoho dalších zemí zakázaly vyvážet své zbraně na Ukrajinu.

Každý člověk musí odsoudit agresi Ruska, ale zároveň by měl hledat cesty, jak tento ozbrojený konflikt ukončit. Dodávkami zbraní se zvýší devastace země, jejích občanů a počet mrtvých a zraněných. Mírový plán by měl také obsahovat vyšetřovací komisi, která by zjistila skutečné příčiny, proč prezident RF rozhodl o této nesmyslné agresi vůči nezávislému státu. A proč Valné shromáždění OSN a Rada bezpečnosti OSN nezaujme jasné stanovisko k této agresi?

Těch otázek je mnoho a divím se, že je zástupci občanů nepředkládají svým vládám. Alespoň zde v Evropě a v zemích Evropské unie.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

13:09 Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

Děsivý posun euroatlantické politiky na obavu o vlastní život podporují konkurenti ale i mainstreamo…