Sehnal (PBCH): Nemohu připustit, že se nepostaráme o naše rodiče

06.09.2022 10:46

Na pondělním zasedání zastupitelstva MČ Praha 18 Letňany navrhl zastupitel Pavel Sehnal nový bod na pomoc seniorům, žijícím v této části Prahy.

Sehnal (PBCH): Nemohu připustit, že se nepostaráme o naše rodiče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal

Jde o jednorázový příspěvek 1000 Kč, který by vyplatila městská část všem svým seniorům. Jde o výdaj z rozpočtu ve výši zhruba 3 miliony korun. 

Anketa

Byla demonstrace ze 3. září pro její svolavatele úspěchem?

98%
1%
hlasovalo: 22372 lidí

Pavel Sehnal, který se dlouhodobě cenami energií a jejich vývojem zabývá, poukázal v úvodu zasedání na to, že nikdo není schopen ovlivnit drtivý náraz, který se na obyvatele Prahy valí. Jednou z nejzranitelnějších skupin občanů jsou senioři. „Jsou to ti z nás, kteří nám odevzdali vše, co vědí pro to, abychom jejich znalosti mohli rozvíjet a posouvat dál,“ zdůvodňuje svůj nápad Pavel Sehnal. „Sám bych tyto peníze seniorům věnoval, ale nemohu, porušil bych volební zákon,“ odkázal na svou kandidaturu za hnutí PRAHA BEZ CHAOSU. 

Princip výplaty je nastaven jednoduše - každý občan Prahy 18, který dosáhl seniorního věku a prokáže, že v této městské části žije. „Jde zhruba o tři tisíce důchodců,“ poukázal zastupitel Sehnal. Podle něj ani nehrozí, že by někdo tyto dávky zneužil. Všichni se tu totiž vlastně znají.

Zastupitelstvo napodruhé (první hlasování bylo označeno jako zmatečné) tento bod zařadilo na pořad jednání. Pro bylo 11 zastupitelů, 5 se zdrželo, jeden nehlasoval a nikdo nebyl proti. 

V následné diskusi se snažil zastupitel za Piráty Eduard Horák označit tento pokus o zmírnění dopadů rostoucích cen energie na občany označit jako předvolební gesto. Následné hlasování o přijetí usnesení jasně ukázalo, komu na Praze 18 záleží na osudech a životech seniorů. 2 zastupitelé byli pro, 3 proti a 11 se zdrželo.

„Dnešní neschválení jednorázového příspěvku je jasnou ukázkou politikaření současného vedení Prahy 18. Naštěstí do komunálních voleb zbývá jen pár týdnů, občané Letňan tento přezíravý nezájem vidí a doufám, že tyto „konšely pošlou do zapomnění,“ uvedl v reakci na zasedání Zastupitelstva Pavel Sehnal, který kandiduje v letošních volbách na kandidátce Za krásné Letňany a PRAHA BEZ CHAOSU.

Ing. Pavel Sehnal

  • Praha bez chaosu
  • zastupitel měst. části

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostálová (ANO): Aktuální výše rozpočtového schodku 295 miliard vůbec neodpovídá skutečnosti

12:27 Dostálová (ANO): Aktuální výše rozpočtového schodku 295 miliard vůbec neodpovídá skutečnosti

Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 30. listopadu 2022 k návrhu zákona o státním rozpočtu České…