Sehnalová (ČSSD): Cukrárna aneb o tom, jak se nic rušit nebude

04.03.2019 8:34 | Zprávy
autor: PV

Jde o hysterii! Nikdo nic zavírat nechce! To jsou obvyklé odpovědi hejtmana a spol. na otázky spojené s dalším osudem zfúzovaných okresních nemocnic po té, co se vybuduje supernemocnice v Malenovicích, která má poskytovat nepřetržitou akutní péči.

Sehnalová (ČSSD): Cukrárna aneb o tom, jak se nic rušit nebude
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Ty kupecké počty jsou jednoduché. Na takový provoz nové akutní nemocnice, aby na sebe vydělala, není k dispozici personál, pokud ho nepřetáhneme z okolních menších nemocnic. Ty budou pak už jen svědky více či méně pomalého odumírání kvůli postupné personální devastaci. Zmizí motivace snažit se aktivně o udržení stávajících zaměstnanců a příchod nových. Prioritou bude zajistit výkony v centru. Pár takových odchodů, třeba i vyvolaných, může znamenat konec oddělení. Zavře se to samo nebo s pomocí pojišťovny. To je hlavní důvod, proč už tak dlouho bijeme s kolegy na poplach, proto upozorňujeme na to, co menším nemocnicím reálně hrozí a nenecháme se uchlácholit řečmi, že se nic nezmění. Marketing malenovického zázraku jistě uvítá zdravotníky z jiných nemocnic s patřičnou mediální pozorností. Vidíte, jak je nová nemocnice atraktivní pro špičkové odborníky! Výběr tohoto VIP personálu bude samozřejmě prestižní záležtost. Pro vrchního personalistu to bude něco jako návštěva cukrárny. Do nemocnic byl dosazen společný management, takže o nemocnicích a lidech, kteří zde pracují, se ví všechno. Stačí ukázat prstem a na stole bude nabídka, co se neodmítá. Lidé jsou to nejcenější, co v nemocnicích máme. Ne budovy, ne přístroje. Přijít o ně znamená odsoudit nemocnice k postupnému odumírání a přitom se klidně bít v prsa, že přece chceme jen to nejlepší. Pacienti si za tou lepší péčí podle hejtmana rádi dojedou. Ano, když v menších nemocnicích nebudou lidi, tak jim ani nic jiného nezbude. Jak moudré a efektivní řešení. Kruh se nám uzavírá a opona padá. Kdo chcete, tleskejte. Krajští zastupitelé, opravdu tohle nevidíte?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.