Semelová (KSČM): Komu slouží nekompetentní rozhodnutí ministryně Hanákové?

06.07.2013 13:12 | Zprávy

Ministryně kultury v demisi Alena Hanáková (TOP 09) tento týden po osmi měsících zastavila řízení, které mělo přezkoumat rozhodnutí o neprohlášení domu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí za kulturní památku.

Semelová (KSČM): Komu slouží nekompetentní rozhodnutí ministryně Hanákové?
Foto: red
Popisek: Poslankyně a zastupitelka Prahy 1 za KSČM, Mgr. Marta Semelová

Zbourání domu,  který podle odborníků vykazuje vysoké umělecké, urbanistické a architektonické hodnoty, tak už nestojí nic v cestě. Na jeho místě má vyrůst administrativně komerční centrum za zhruba miliardu korun. S rozhodnutím ministryně v demisi o zastavení přezkumného řízení nemohu souhlasit.

6.prosince loňského roku jsem ji ve sněmovně v této záležitosti interpelovala. Upozornila jsem ji na to, že zmíněný dům leží v památkové zóně, má vysokou památkovou hodnotu a proti demolici se staví občané, občanská sdružení, uznávaní architekti, památková rada Národního památkového ústavu i Klub za starou Prahu. Ti všichni dlouhodobě apelovali na ministerstvo a zodpovědné úředníky, aby neupřednostňovali zájmy soukromých investorů nad zájmy ochrany kulturního dědictví a památek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Írán

Podle vás je režim v Íránu lidský? V čem jako? O USA si iluze nedělám, ale na režimu v Íránu fakt nic pozitivního neshledávám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Ne, tohle není chaos. Tohle je tvrdá hra o zdroje

12:17 Mašek (ANO): Ne, tohle není chaos. Tohle je tvrdá hra o zdroje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roli USA pod Donaldem Trumpem.