Senátor Canov: Navrhovatelé zvolili nevhodné řešení prodloužení období

18.05.2022 14:15

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 k zákonu o podporovaných zdrojích energie

Senátor Canov: Navrhovatelé zvolili nevhodné řešení prodloužení období
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Chrastavy Michael Canov (SLK)

Vážený pane předsedo, a předsedající zároveň, vážený pane poslanče, vážené kolegyně, kolegové.

K tomuto zákonu je asi nejlepší citovat naši legislativu k těm nedostatkům. On už se tedy o tom zmiňoval pan navrhovatel, že tam není všechno úplně tak ideální. Tak já cituji naši legislativu:

„Navrhovatelé zvolili nevhodné řešení prodloužení období, po které lze dokládat splnění kritérií udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů, a to změnou přechodných ustanovení v části druhé novely č. 382. Namísto toho, aby bylo přechodné ustanovení obsaženo v části první, nyní přiložena k návrhu zákona jako samostatný článek 2. Navrhovateli zvolenou technikou se totiž přechodné období nebude vztahovat k nově navrhované úpravě, ale toliko na změny provedené novelou č. 382. V důsledku toho nebude dosaženo záměru navrhovatele a možnost dokládat splnění kritérií udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů... Čestným prohlášením,“ stop.

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35266 lidí

Jo: „... skleníkových plynů čestným prohlášením se nebude vztahovat na nově rozšířené subjekty.“ A ještě poznámka od legislativy – návrh trpí i některými legislativně- technickými nedostatky, včetně chyby v názvu zákona.

Já bych jenom, vzhledem k té důležitosti zákona a vzhledem k tomu, že předkladatelům, navrhovatelům vlastně tento nedostatek zásadně nevadí, tak se nakonec ústavně-právní výbor rozhodl podpořit ten návrh, co přišel ze sněmovny ke schválení. Nicméně myslím, že to nemění nic na tom, že v souvislosti s tím novým zákonem, že by si tedy sněmovna měla dávat pozor hlavně na ty devadesátky, aby se tam takovéto chyby neobjevovaly. Ale tedy konstatuji, že tedy usnesení ústavně-právního výboru je, že doporučuje Senátu Parlamentu České republiky projednávaný návrh zákona schválit ve znění postoupeném Poslaneckou sněmovnou.

Děkuji za pozornost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Blažek: Justiční reakce na situaci na Ukrajině je jednou z priorit našeho předsednictví

21:15 Ministr Blažek: Justiční reakce na situaci na Ukrajině je jednou z priorit našeho předsednictví

Ve čtvrtek 23. června 2022 se v Paříži uskutečnilo setkání zástupců EU-USA na ministerské úrovni ve …