Senátor Grulich: Dospělí si budou moci legálně koupit lehké drogy

10.10.2024 12:12 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novele zákona o návykových látkách

Senátor Grulich: Dospělí si budou moci legálně koupit lehké drogy
Foto: top09.cz
Popisek: Jan Grulich

Slyšeli jste někdy o HHC? CBD? Kratomu? HHC-P? Nikotinové sáčky? Všechny výše uvedené látky byly až do svého zákazu volně přístupné dětem. Nepodléhaly žádné regulaci. Přitom tyto látky mají podobné účinky jako marihuana, jen kvůli legislativě, která nedokáže tak rychle reagovat, jsou dlouhé měsíce, někdy roky, prodejné zcela bez jakékoliv regulace, a tak dostupné dětem.

Stačí fígl, dát na krabičku nápis – sběratelský předmět. Když už se po dlouhých měsících, nebo dokonce letech podaří tuto látku regulovat, během měsíce se dostaví na trh jiný nový derivát a kolečko může začít znovu. A černému obchodu se daří, kratomu se ročně prodává v ČR stovky tun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

8:05 Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

Americký mírový plán pro Ukrajinu, který nedávno pronikl do mezinárodních médií, představuje první s…