Senátor Koštial: Systém dohod jsme zkomplikovali tak, že teď prakticky vůbec nefunguje

25.07.2024 21:10 | Monitoring
autor: PV

Projev na 27. schůzi Senátu ČR 25. července 2024 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce.

Senátor Koštial: Systém dohod jsme zkomplikovali tak, že teď prakticky vůbec nefunguje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rostislav Koštial

Pane předsedající, pane ministře, dámy a pánové, teď moji předřečníci už prakticky vyčerpali to, co jsem chtěl říct, nicméně malinko se o tom zmíním. Podpořím tento návrh zákona z jednoduchého důvodu, protože se jedná o mírnou, z mého pohledu skutečně mírou deregulaci, protože zákoník práce nám ten trh práce výrazně dlouhodobě komplikuje. A já bych se také přiklonil k tomu zjednodušení, rozvolnění. A preferoval bych vždycky tu dohodu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. A týká se to i té veřejné sféry, o které v tomto zákoně také je řeč. A když malinko fungoval takový k zákoníku práce institut dohodářů, DPP a DPČ, no tak jsme to zkomplikovali tak, že to teďka prakticky vůbec nefunguje. Vím, že to přímo nesouvisí dneska s tou projednávanou normou, nicméně k tomu bychom se měli skutečně vrátit. A umožnit všem potenciálním zaměstnavatelům na dohody se vrátit k tomu původnímu, aby skutečně byla preferovaná dohoda mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. A nebyl jim komplikován život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.