Senátor Nytra: Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá

21.01.2022 7:29 | Tisková zpráva

Senátoři 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení.

Senátor Nytra: Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá
Foto: Facebook
Popisek: Zdeněk Nytra

Tato cílená pomoc je určena pro ty, kteří jsou zasaženi energetickou krizí kvůli zvyšujícím se cenám energií. O návrhu zákona o platech ústavních činitelů budou zástupci senátorského klubu hlasovat volně.

„Na začátku dnešní schůze si připomeneme dvouleté výročí úmrtí bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Následně máme na programu několik bodů. Z mého pohledu jsou dva body stěžejní. Jedná se o zmrazení platů ústavních činitelů a návrh zákona o státní sociální podpoře. Současná vláda chce pomoci lidem, kteří jsou zasaženi energetickou krizí v návaznosti na vysoké ceny energií. Zástupci našeho klubu jsou přesvědčeni, že cílená podpora je lepší než plošná pomoc. Novelu zákona o platech ústavních činitelů jsme v Senátu již projednávali. Na tento návrh jsou dva pohledy. Vnímám tu symboliku – vláda je nucena řešit deficit státního rozpočtu a v návaznosti na rozhodnutí, že se platy státních zaměstnanců zvyšovat nebudou, je potřeba, aby ústavní činitelé byli v souběhu s touto snahou. Proti tomu návrhu jsou ale také výtky, že je protiústavní nebo že byl přijímaný nestandardní formou. Tuto jistotu však nemáme. Po dlouhé debatě na klubu jsme se shodli, že necháme rozhodnutí na každém ze senátorů a hlasování bude volné. Myslím si, že není správné, abychom se zabývali svými vlastními platy. To považuji za opravdu nešťastné,“ říká předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Canov: Navrhovatelé zvolili nevhodné řešení prodloužení období

14:15 Senátor Canov: Navrhovatelé zvolili nevhodné řešení prodloužení období

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 k zákonu o podporovaných zdrojích energie