Senátor Valenta: Kam kráčíš, venkove?

03.02.2018 8:34

Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu vývoj životních podmínek na venkově

Senátor Valenta: Kam kráčíš, venkove?
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky

Postupný zánik až 2 000 malých obcích! To je podle mého soudu až příliš katastrofický scénář. Na druhou stranu život na venkově dostává v posledních letech pořádně na frak.

Jednat státní mašinérie svými regulacemi a nařízeními likviduje malé živnostenské podnikání, hospody i venkovské obchody, ale také neúměrným způsobem zatěžuje místní samosprávu byrokratickými nesmysly. K tomu všemu si pak vymýšlí třeba i to, že každý byť neuvolněný radní musí svůj kompletní majetek zveřejnit na internetu a vystavit se tak všem anonymním závistivcům.

Samostatnou kapitolou je pak schopnost najít si na venkově práci. Někde mají štěstí, že v obcích fungují úspěšné firmy. To však jen tam, kde je zajištěna dobrá dopravní dostupnost i zajištěna mobilita pracovní síly. Ale co „zastrčené“ obce? Přece je neodepíšeme?

Proto nechápu, proč stát nepodporuje např. malé zemědělské nebo potravinářské producenty, ale naopak všechny dotace směřuje k zemědělským gigantům a pro např. výrobce marmelád či klobásek vymýšlí stále nové a nové komplikace. A co cestovní ruch? Např. zákon o cestovním ruchu zamrzl na ministerstvu pro místní rozvoj již několik dlouhých let a vláda se pořád tváří, že ji tento segment, stejně jako rozvoj venkova vůbec nezajímá.

Jako slovácký senátor však tento boj nevzdám a budu pořád dokola kritizovat jakoukoliv vládu, která se bude k venkovu otáčet zády a jejíž zákony se budou podepisovat na vymírání venkova a jeho postupné likvidaci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Koloběžky jako pasti pro nevidomé, vozíčkáře nebo hůře pohyblivé seniory

22:02 Primátor Svoboda: Koloběžky jako pasti pro nevidomé, vozíčkáře nebo hůře pohyblivé seniory

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sdíleným koloběžkám.