Senátor Valenta: Konečně budeme mít ústavní právo na obranu se zbraní

16.07.2020 13:02

Komentář na facebookovém profilu k vládní podpoře senátního návrhu zákona

Senátor Valenta: Konečně budeme mít ústavní právo na obranu se zbraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Je dobře, že si vláda rozmyslela své původní stanovisko a podpořila senátní návrh Ústavního zákona. Tento návrh jsem od začátku podporoval. Díky němu totiž bude v Listině základních práv a svobod zakotveno právo bránit sebe i jiné se zbraní – samozřejmě (a to zdůrazňuji) za podmínek, vymezených zákonem.

Naši snahou musí být, abychom ochraňovali svobodu každého z nás. A k těmto nezpochybnitelným svobodám musí patřit právě to, abychom mohli chránit život svůj nebo život svých nejbližších, a to i za použití zbraně. Vždyť ten, kdo vám bude chtít ublížit, nebude brát zřetel na nějaké umělé zákazy a policie nemůže být všude.

Skutečností, že bude právo na ochranu života za pomoci zbraně zakotveno v základní Listině práv a svobod, budeme navíc účinněji čelit snaze Evropské unie zpřísnit zbraňovou legislativu a vzít lidem možnost použít zbraň na ochranu svého života.

Ve výše uvedené souvislosti jsme v Senátu projednávali petici. Kromě toho jsem obdržel spoustu vzkazů např. od myslivců a dalších organizací, které mne žádaly, abychom zakotvili právo na držení zbraně do našich ústavních principů.

Rozum po dlouhých a bouřlivých diskuzích vyhrál a to je dobře. Musíme mít možnost chránit svůj život proti všem, kdo jej chtějí ohrozit.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Před 10 lety odebral norský Barnevernet syny rodičům Michalákovým

15:18 Zdechovský (KDU-ČSL): Před 10 lety odebral norský Barnevernet syny rodičům Michalákovým

Dnes je tomu už 10 let, kdy norská služba na ochranu dětí Barnevernet odebrala bratry Michalákovy ro…