Senátor Valenta: Sucho, sucho a zase sucho

08.05.2018 13:54

Sucho je pořádný průšvih! Nejenže neprší, ale situaci ještě více zhoršuje zdevastované zemědělství, ze kterého se z velké části stala pouze a jen továrna na peníze, např. z biopaliv.

Senátor Valenta: Sucho, sucho a zase sucho
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Jakákoliv koncepce dlouhodobé udržitelnosti šla bohužel úplně stranou. Potřeby venkova a s ním spojeného zemědělství se staly nechtěnou Popelkou a zůstaly stranou zájmu mnoha minulých i současných vlád.

A přitom následky tohoto dlouhodobého selhávání mohou být docela fatální. Nicméně řešením není vymyslet novou daň, tentokrát ze zastavěné plochy, a vybrat do státního rozpočtu další miliony z kapes většiny občanů. Tyto peníze by se totiž opět ztratily na dlouhých ministerských chodbách nebo byly rozdrobeny na dotace pro spřátelené neziskovky nebo dokonce pro spolupachatele dnešního stavu českého zemědělství.

Řešením je návrat k tradičnímu zemědělství, skutečná výchova k ochraně životního prostředí, která nebude ekologickým terorismem, ale naučí naše děti mimo jiné hospodařit s vodou. K tomu po světě běhá již mnoho užitečných nápadů, které je třeba koncepčně uchopit a promyšleně zakomponovat do našich životů.

Bude mít na to odvahu nově konstituovaná česká vláda, anebo bude pokračovat v likvidačním trendu českého zemědělství a přehlížení dlouhodobých následků tohoto trendu?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Projekt varuje studenty před nebezpečím na webu

22:48 Hejtman Půta: Projekt varuje studenty před nebezpečím na webu

I letos se žáci a studenti základních a středních škol mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pr…