Senátor Valenta: Usekneme v rámci boje za korektnost hercům palce?

03.07.2020 11:29

Komentář na facebookovém profilu k zákazům filmů v rámci boje proti rasismu

Senátor Valenta: Usekneme v rámci boje za korektnost hercům palce?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Další absolutní úlet! Pokud nejde o trapný vtip, postavy v kresleném seriálu Simpsonovi dostanou v rámci boje proti rasismu nové hlasy nebo úplně skončí. Důvodem je nedostatečná korektnost při výběru dabingových herců.

Na jedné straně chápu, že si tvůrce seriálu může se svým projektem dělat to, co chce, a je to naprosto v pořádku. Na druhé straně však podle mého názoru tohle není nic jiného než populismus. Tím spíše, že podobné téma rezonuje u daleko více filmových projektů.

Více než třicet let nikomu nevadilo, že postavy vypadají tak, jak vypadají a jsou namluveny tím, kým jsou namluveny. Pro diváky k postavičkám tyto konkrétní hlasy neodmyslitelně patří. Najednou je vše jinak.

Co uděláme? Změníme jen herce, kteří postavy dabují? Nebo raději rovnou změníme i postavy? Vždyť jsou Simpsonovi žlutí – není i to rasismus? A jak se vlastně budou hledat vhodní dabéři? Budou muset mít žlutou barvu pleti a čtyři prsty stejně jako kreslené postavy?

A co další dabované projekty? Budou vůbec moci v budoucnu Češi dabovat například černochy? Plně souhlasím s vyjádřením jednoho z českých dabérů, herce Martina Dejdara. „To je prostě nesmysl, to je šílenství, to není žádná korektnost. Tohle je rasismus, to není nic jiného."

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a STAN: Chceme chránit i peněženky občanů a bránit zdražení energií

18:49 Piráti a STAN: Chceme chránit i peněženky občanů a bránit zdražení energií

Demokratické opozici se podařilo zavázat vládu, aby se výstavby nového bloku Dukovan neúčastnily rus…