Senátor Valenta: Vyčísleme státní regulaci

23.04.2019 13:57

Komentář na facebookovém profilu k nákladům na státní regulaci

Senátor Valenta: Vyčísleme státní regulaci
Foto: JK
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Naše země se doslova řítí do čím dál větší propasti, plné regulací, příkazů a státní buzerace. Dlouhé roky na to velmi intenzívně upozorňuji a varuji před tím, že se tímto tempem nejen zcela vytratí svoboda každého občana naší země, ale že si navíc ublížíme také ekonomicky. Zeptejte se nejen živnostníků a podnikatelů, ale také manažerů ve firmách. Zjistíte, jak velké časové, odborné i finanční úsilí vyžaduje to, aby byl kdokoliv schopen zvládat doslova šanony povinností, které na nás klade stát se svou snahou řídit a regulovat snad úplně všechno.

Na velmi zajímavou myšlenku mne v těchto dnech přivedl pan Stanislav D., který se na mne obrátil prostřednictvím mého webu. Napadlo ho totiž, že by bylo skvělé zavést povinnost, která by spočívala v tom, že by každý výrobce nebo poskytovatel služby musel v prodejní ceně viditelně uvést, kolik peněz z této částky tvoří právě splnění všech regulací a dalších státních povinností. Kdybychom k tomuto číslu připočetli také daně a další poplatky, asi by se každý začal pořádně divit, kolik nás vlastně stojí tento náš tlustý a předražený stát.

A nápad to není až tak nový. Vždyť už když si kupujete elektrospotřebiče, tak máte v ceně uvedeno, kolik peněz připlácíte za zpětnou recyklaci. Vyčíslit takto „státní náklady“ by však bylo mnohem důležitější a pro každého zákazníka také jistě velmi inspirativní. Sice jsem odpůrce všech různých nařízení, ale tento nápad podle mne stojí za úvahu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…