S ostrou kritikou připraveného krajského rozpočtu vystoupili před pondělním jednáním zastupitelstva Plzeňského kraje zastupitelé za ODS a TOP 09. Rozpočet připravený koalicí Pirátů, ANO, STAN, Zelených a Pro Plzeň počítá s mohutným schodkem, výrazně podhodnocuje daňové příjmy a nadto bezdůvodně navyšuje rezervu pro mimořádné výdaje.
To v praxi znemožní, aby do rozdělení peněz mohli zasáhnout další zastupitelé kraje, včetně finančního výboru. Kraj pod vedením pirátského hejtmana Rudolfa Špotáka selhává také v ekonomickém řízení krajských nemocnic.„Plzeňský kraj má v roce 2023 hospodařit s téměř miliardovým schodkem a lepší to nebude ani ve střednědobém výhledu na roky 2024 a 2025. Krajská koalice přitom neví, jak chce tento schodek financovat. Důvodem zadlužování nemůže být ani avizované předfinancování projektů dotovaných Evropskou unií,“ vysvětluje znepokojení na hospodařením kraje krajský zastupitel a senátor Vladislav Vilímec.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

