Senátor Vystrčil: ODS obnovila činnost Dámského klubu. Poprvé zasedl včera

31.08.2022 18:11 | Tisková zpráva
autor: PV

Dámy – členky a sympatizantky ODS se v úterý 30. srpna setkaly u příležitosti konání prvního Dámského klubu.

Senátor Vystrčil: ODS obnovila činnost Dámského klubu. Poprvé zasedl včera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

V úvodu večera je podpořili taktéž předseda ODS Petr Fiala a předseda Senátu Miloš Vystrčil, kteří iniciativu poslankyně Evy Decroix vítají. Dámský klub není jen jednorázovou záležitostí, setkávání žen se budou konat pravidelně.

„Je skvělé, když se v našich řadách utváří neformální platformy, jako je Dámský klub. ODS je a vždycky byla otevřená strana. Ženy tvoří významný podíl v našem členstvu, na kandidátkách do komunálních voleb je jich kolem třiceti procent. Ženy se také vždy dobře prosazovaly jako odbornice a výrazné tváře strany. To znamená, že to u nás celkem funguje. Zkušenosti z české politiky ukazují, že strany, které šly cestou kvót, si nakonec vůbec nepomohly, žádný výrazný nástup žen do politiky zařídit nedokázaly,“ řekl k iniciativě Petr Fiala, předseda občanských demokratů.

„Ženy do politiky vnášejí témata, která my muži mnohdy nevidíme. Ne vždy ale dostanou prostor tato témata prosadit. Větší účast žen v politice a jejich vliv na politické rozhodování mi přitom chybí. Dámský klub může přispět k tomu, že na programové priority vlády budeme více nahlížet i jejich pohledem. Pokud vznik iniciativy naláká do politiky další ženy, které si na ni dosud netroufaly, budu jen rád. Ženy do veřejného prostoru patří a bude ku prospěchu všech, když budou více slyšet,“ sdělil Miloš Vystrčil, předseda Senátu ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…