Šilar (KDU-ČSL): Čerpání z historických kořenů má význam i dnes

27.08.2013 15:36

Předseda klubu KOD – KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar na Horské mši na Čerchově

Šilar (KDU-ČSL): Čerpání z historických kořenů má význam i dnes
Foto: Senat.cz
Popisek: Senátor Petr Šilar (KDU-ČSL)

Předseda senátního klubu KOD – KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar se včera zúčastnil 22. Horské mše na Čerchově. Bohoslužba se konala těsně pod vrcholem známé památné hory, která je součástí Českého lesa na česko-bavorské hranici.

 Atmosféru mše senátor Šilar komentoval slovy: „Jsem rád, že jsem se mohl této slavnostní bohoslužby zúčastnit, byť počasí letos mnoho nepřálo. Měl jsem silný pocit, že se dotýkáme duchovních kořenů, z nichž tento krásný kraj i celá naše společnost vyrůstá. Navíc nás spojují s našimi německými i dalšími sousedy ve společném evropském domě. Jsem přesvědčený, že čerpání z těchto kořenů je inspirativní i dnes, na počátku 21. století.“

Již tradičně byli přítomni nejen účastníci od nás, ale zhruba z poloviny též poutníci ze sousedního Bavorska. Hlavním celebrantem slavnostní mše byl plzeňský římskokatolický biskup František Radkovský, který se ve své promluvě rovněž dotkl křesťanských hodnot v základu evropské identity a mimo jiné ve svém krátkém, ale přesně cíleném kázání, určitě nejen pro přítomné, zcela jasně upozornil: „Křesťan má v účasti na mši nacházet sílu a odhodlání pro aktivní činnost na veřejnosti nebo alespoň ve svém nejbližším okolí. Mnoho křesťanů však považuje už návštěvu kostela za vrchol své křesťanské aktivity, a to je skutečně málo.“

Zvláštností letošní akce bylo svěcení nového dřevěného kříže v místě setkání.

Za KDU-ČSL se kromě předsedy senátního klubu Petra Šilara zúčastnili rovněž okresní předseda Jan Kadlec a Stanislav Antoš, předseda místní organizace KDU-ČSL Domažlice, a místopředseda KDU-ČSL Pardubického kraje Petr Čada.

reklama

autor: kdu.cz

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Víš, jak se pozná trpaslík? Na co nedosáhne, to poplive

16:13 Rajchl (PRO): Víš, jak se pozná trpaslík? Na co nedosáhne, to poplive

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednomu druhu lidí.