Šimral (Piráti): Praha podpořila meziuniverzitní akci Startup Night

15.05.2022 22:09 | Tisková zpráva

Hlavní město je středoevropským centrem vzdělanosti a podporuje všechny aktivity, které školství na jeho území posouvají kupředu. Jednou z nich je i meziuniverzitní akce Startup Night, kterou uspořádalo pět největších pražských univerzit a vysokých škol ve spolupráci s Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy (PIC).

Šimral (Piráti): Praha podpořila meziuniverzitní akci Startup Night
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

Setkalo se na ní zhruba 300 vysokoškoláků a inovátorů, sociálních podnikatelů a zajímavých osobností z řad byznysu a vzdělávání. Hlavní město přispělo finanční dotací 100 000 korun, její výši schválila Rada hlavního města Prahy.

Jarní Startup Night se uskutečnila v konferenčním prostoru OC Máj na Národní třídě v Praze. Startup Night se koná každý půlrok a propojuje spolupráci napříč pražskými univerzitami a jejich studenty, aby mohli sdílet své zkušenosti a v inovačním prostředí se dále rozvíjeli. Akci pořádají Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická, České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Už podruhé se na ní podílejí také Pražský inovační institut (Pii) s Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy a dále studentský spolek SpoluPRACUJEME.

„Cílem tohoto projektu je propojení studentů pražských vysokých škol, kteří měli chuť podělit se o svoje inovační nápady a prezentovat je odborné veřejnosti a potencionálním investorům. Díky tomu získají jak cenné kontakty, tak i zpětnou vazbu včetně mezioborového propojení. Klíčová je také spolupráce mezi jednotlivými univerzitami a podpora inovativních nápadů, které v pražském prostředí chceme primárně rozvíjet a posouvat dál,“ řekl radní pro oblast školství a podpory podnikání Vít Šimral.

Účastníci v několika minutách nejprve představují svůj projekt, co nebo koho hledají, a poté se zúčastní hlavní večerní networkingové části, kde navzájem sdílí své znalosti a zkušenosti. Studentům předali své zkušenosti mimo jiné také startupisté ze Storyous, BeiT, Pipedrive, V pytli, Fitify, Kaleido, ArtMaster či MarbleMat.

„V Podnikatelském a inovačním centru hlavního města Prahy podporujeme nejen pražské podnikatele, firmy či startupy, ale zaměřujeme se také na podporu podnikavosti u studentů. Propojení univerzit, města a mladých lidí vnímáme jako klíčové pro zdravý rozvoj podnikatelského prostředí Prahy,” dodala Aneta Bednářová, programová manažerka PIC, které spravuje Pražský inovační institut.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Nejdřív strašíte, teď tvrdíte, že je všechno v pořádku

23:07 Babiš (ANO): Nejdřív strašíte, teď tvrdíte, že je všechno v pořádku

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 14. června 2024 k možnému teroristickému útoku.