„Revitalizace budovy školy COPTH znamená vykročení o stupeň, nebo možná spíš rovnou o několik stupňů výš nad současné standardy. Kromě energetických úspor jsme se zaměřili i na další otázky modernizace školských budov. Projekt řeší environmentální, sociální a manažersko-ekonomické otázky. Po dokončení revitalizace se tak stane nejen místem pro moderní výuku studentů, ale i benchmarkem pro další připravované rekonstrukce na území hlavního města Prahy a dost možná i celé České republiky,“ uvedl radní pro oblast školství Vít Šimral.
Projekt transformace vysloužilé školní budovy ve školu budoucnosti, na jehož přípravě se podíleli i odborníci z ČVUT, započal ve druhé polovině roku 2019. Cílem je vybudovat energeticky plusovou, udržitelnou, bezpečnou a inteligentní budovu.
V současnosti jsou práce už v pokročilé fázi přestavby a při té příležitosti se ve čtvrtek 25. března uskutečnila komentovaná virtuální prohlídka. Ta umožnila prohlédnout si použité technologie, které jsou jinak obvykle veřejnosti skryty. Průvodcem na virtuální návštěvě stavby byl Jiří Tencar ze společnosti ECOTEN, která revitalizaci navrhla i vyprojektovala, a za objednatele projektu radní Vít Šimral.
Prohlídka objektu umožnila nahlédnout nejen do průběhu samotné přestavby, ale především ukázala využití dílčích technologických novinek v praxi. Jedná se totiž o první budovu, jejíž projekt získal zlatý certifikát SBToolCZ oceňující komplexní kvalitu návrhu udržitelné budovy, konkrétně po stránce energetiky, environmentálních dopadů, komfortu pro uživatele i ekonomiky,

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV