Jedním z hlavních témat před volbami do Evropského parlamentu zůstává bezesporu Green Deal, tedy Zelená dohoda pro Evropu. Je to soubor politických iniciativ, který má EU nasměrovat na cestu k ekologické transformaci s konečným cílem dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality. Green Deal, který podporuje přeměnu EU na spravedlivou a prosperující společnost s moderní a konkurenceschopnou ekonomikou, bude podle všeho jen nepatrně upravený pouze pro následujících šest let, tedy do roku 2030.
Řada průmyslových podniků vzala Zelenou dohodu za svou a přizpůsobila svou výrobu tak, aby do ovzduší vypouštěla co nejméně škodlivin a emisí. Na udržitelný rozvoj čistého životního prostředí přistoupili i mnozí developeři a investoři včetně státu, obcí a měst, kteří investují nemalé prostředky včetně dotací z národních a evropských fondů do ekologicky přívětivých technologií, například fotovoltaiky na střechách, tepelných čerpadel, zelených střech či nádrží na dešťovou vodu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV