Sklenák (ČSSD): Naším cílem je podpořit zaměstnávání zdravotně postižených

5. 12. 2015 8:26

Sociální demokracie navrhuje zvýšit příspěvky na zaměstnávání zdravotně postižených. Tento návrh, který podal předseda Poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák, schválil sněmovní Výbor pro sociální politiku.

Sklenák (ČSSD): Naším cílem je podpořit zaměstnávání zdravotně postižených
Foto: ČSSD
Popisek: Roman Sklenák

Zpravodaj přednese doporučující stanovisko výboru, jež byl stanoven jako garanční, při závěrečném třetím čtení v Poslanecké sněmovně.

Pozměňující návrh byl podán v rámci projednávání novely zákona o zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a doporučuje změnit příslušná ustanovení zákona o zaměstnanosti. Souvisí s již schváleným zvýšením minimální mzdy od začátku příštího roku. U zaměstnanců, kteří zároveň pobírají invalidní důchod, se minimální mzda zvyšuje z 9.200 na 9.900 Kč za měsíc, z 8.000 Kč na 9.300 Kč roste minimální mzda u zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více než polovinu osob se zdravotním postižením.

Roman Sklenák navrhuje, aby se příspěvek zaměstnavateli na mzdu takového pracovníka zvýšil ze současných 8.000 na 8.800 Kč měsíčně, příspěvek na další provozní náklady související s provozováním chráněného pracovního místa pak z dosavadních 2.000 na 2.700 Kč za měsíc. „Zvýšení minimální mzdy bez adekvátního zvýšení státní podpory by mělo na některé zaměstnavatelské subjekty negativní dopad s rizikem omezení počtu takových pracovních míst. Naším cílem je naopak podpořit zaměstnávání osob se zdravotním postižením, proto chceme zvýšit adresný příspěvek jejich zaměstnavatelům,“ vysvětlil Roman Sklenák. Tento návrh má také podporu ministerstva práce a sociálních věcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou

16:47 Rozvoral (SPD): Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou

Povinností vrcholných představitelů státu by měl být společný zájem o zajištění bezpečnosti našich o…