Skopeček (ODS): Jednání vlády je arogantní a chaotické

28. 11. 2020 13:16

Rozhodnutí vlády, že oznámí pondělní rozvolňování až v neděli, je naprosto nesmyslné. Provozovatelé, živnostníci a majitelé restaurací potřebují vědět tuto informaci rozhodně mnohem dříve, ne pouhých pár hodin před plánovaným otevřením.

Skopeček (ODS): Jednání vlády je arogantní a chaotické
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček
reklama

Komunikace ze strany vlády je nejasná a chaotická. Aby bylo možné zvládnout krizi úspěšně, je nutné toto výrazně změnit a veřejnost informovat o všem včas a srozumitelně.

„Arogance moci a nepochopení reálného provozu maloobchodu a restauračních zařízení. Jinak nelze označit avizovaný termín rozhodnutí o případném rozvolnění provozu maloobchodu a restaurací až na neděli, tedy pár hodin před otevírací dobou. Majitelé obchodů a restaurací potřebují mnohem více času před opětovným otevřením kvůli nutnosti zajistit zboží, suroviny, znovu zprovoznit technologie, ale také informovat své zaměstnance. To vše nelze zajistit a zabezpečit během pár hodin, jak si to zřejmě představuje vláda. Ukazuje to, že vláda a úředníci podnikatelskému sektoru nerozumí a ani mu nenaslouchají. Jde o absurdní, cynické chování a komunikaci vlády vůči restrikcemi poškozeným podnikatelům. Ti by dnes potřebovali alespoň nějakou předvídatelnost. Místo toho slyší vicepremiéra Hamáčka, který naznačuje, že se rozvolňovat nebude, ministra zdravotnictví Blatného, podle kterého je to ‚padesát na padesát ‘, aby jim vicepremiér Havlíček nakonec řekl, že se vše dozví až v neděli. Takové jednání by bylo k smíchu, kdyby nešlo o živobytí a osud tolika lidí,“ říká Jan Skopeček, místopředseda poslaneckého klubu ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Katastrofických rozhodnutí jsme již udělali dost

22:09 Niedermayer (TOP 09): Katastrofických rozhodnutí jsme již udělali dost

Komentář na facebookovém profilu k boji s epidemií koronaviru