Skopeček (ODS): Stát přestal být služebníkem daňových poplatníků, stal se "drábem"

28.08.2017 12:41

Komentář k nejnovějšímu podezření ze zneužívání finanční správy

Skopeček (ODS): Stát přestal být služebníkem daňových poplatníků, stal se "drábem"
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

Podobné zprávy a příběhy mě bohužel nepřekvapují, jakkoliv nechci komentovat konkrétní nahrávku. Nahrávkami vést politický souboj znamená destrukci standardní politiky. Ke zmíněné kauze ale musím připomenout, že ODS už na začátku mandátu této vlády varovala před obrovským, explicitním a nebezpečným střetem zájmu Andreje Babiše coby majitele obrovské korporace a zároveň ministra financí, pod kterého spadá finanční správa s nástroji, které mohou ničit jeho konkurenty. Je odpovědností Bohuslava Sobotky, celé ČSSD, ale i KDU-ČSL, že tento střet zájmů umožnili a dali mu zelenou.

Vážím si většiny zaměstnanců finanční správy, ale praxe zajišťovacích příkazů a zprávy z trhu, jak se finanční správa k některým podnikatelům v posledních letech chová, musí v normálních lidech způsobovat mrazení v zádech. Jakákoliv neprávem zlikvidovaná firma ze strany finanční správy je naprostým selháním státu, této konkrétní instituce a nesmí zůstat bez vyvození odpovědnosti. Pokud soud potvrdí, že byla FAU Přerov zlikvidovaná neprávem, musí stát jejím majitelům do poslední koruny uhradit nejen finanční ztrátu, ale i nemateriální škodu.

Stát přestal být služebníkem daňových poplatníků, stal se "drábem". Musíme to v následujících volbách změnit. Pokud na to budu mít po volbách vliv, budu dbát na to, aby finanční správa opět získala pověst nezávislého úřadu, krerý dbá na to, aby se spravedlivě vybíraly daně, aby pro podnikatele byla finanční správa partnerem, nikoliv institucí, ze které čiší strach.

Jan Skopeček

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovole…