Škromach (ČSSD): Jak řešit migrační vlny?!

11.09.2015 13:37

Český národ není xenofobní, žije zde mnoho skupin národností a etnik v poklidu a vzájemné toleranci. Přesto v zájmu udržení stability našeho vývoje je třeba poslat jasnou zprávu: „Nejste vítáni u nás, jsme ochotni vám pomoci u vás doma!"

Škromach (ČSSD): Jak řešit migrační vlny?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach

Je nutné ochránit vnější hranice EU

Pakliže na to mají právo státy Perského zálivu, proč bychom takový přístup nemohli aplikovat i my? Historický vývoj se nedá zastavit, ale EU si musí být schopná uhájit své hranice, pakliže nechce skončit jako Říše římská! A konfliktům se snažit zabránit, či je řešit v místě vzniku. Je nepřijatelné, aby západní státy svou rétorikou vytvářely dojem nutnosti řešení situace v rozdílech přístupu k migrantům mezi jednotlivými evropskými státy. Elity EU by v prvé řadě měly řešit situaci EU versus lokalita destabilizovaných států, ze kterých proudí migranti. Je nutné ochránit vnější hranice EU a pomoci v tom okrajovým států, jako je Itálie, Řecko… Pakliže něco škodí, není to rétorika ČR, jako především naprostá impotence bruselských úředníků řešit tento mezinárodní problém s ohledem na zájmy EU.

Rozlišujme na jedné straně migranty, kteří pochází z bývalých kolonií evropských velmocí spolu s ekonomickými migranty, kteří jdou za svými rodinami již usídlenými v zemích západní Evropy, a nebo směřují do západní Evropy s vidinou práce, výdělků, obživy sebe i svých blízkých, mnohdy celých vesnic. Takové migraci řekněme NE, uvědomme si, že s tak masivním přílivem migrantů sociálně ekonomická úroveň evropských států zákonitě klesne, což bude zdrojem frustrace nejen pro zdejší občany, ale i pro samotné přistěhovalce. Skrývá se v tomto obrovské nebezpečí sociálních konfliktů a úpadku evropského vývoje.

Ti, kteří jsou v ohrožení života a potřebují naši pomoc, těm pomůžeme přesně dle zákonů i mezinárodních úmluv

Na druhou stranu řekněme jasně a srozumitelně, ať již konečně zamezíme reinterpretaci českého přístupu k imigrantům a našeho pošpiňování, ti, kteří jsou v ohrožení života a potřebují naši pomoc, těm pomůžeme přesně dle zákonů i mezinárodních úmluv. Jsme připraveni vrátit světu vlnu solidarity, kterou dali našim migrantům v průběhu dějin, nejen po invazi 1968. Naše pomoc je však pro lidi, kteří ji od nás potřebují. Očekával bych, že přístup takových lidí bude přijetí pomoci s pokorou a nebude tak agresivní, nebude si ji vydobývat násilím a křikem: „Nechceme jídlo, chceme vlak - nechceme vaši pomoc, chceme do Německa!“ Uvědomme si, že se schengenským prostorem jsme Německo i my!

Naše demokracie, tolerance, svobody nesmí být naší slabostí

Jsem člověk se sociálním cítěním a jsem přesvědčen, že lidem v nouzi se má pomoci. Ale pokud tito lidé, jak prokázala politika multikulturalismu v předešlých letech, nejsou ochotni s pokorou přijmout pravidla naší civilizace, přijmout náš právní systém, naši řeč atd., měli by se vrátit, odkud přišli. Takto se nechovají lidé, kteří před něčím utíkají a hledají pomoc. Naše demokracie, tolerance, svobody nesmí být naší slabostí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Hádají se, my jednáme, domlouváme společný postup napříč Evropou

12:17 Rajchl (PRO): Hádají se, my jednáme, domlouváme společný postup napříč Evropou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.