Bohatství tak odplývalo v nekonečných vlacích na Východ a nepřátelé režimu umírali na nemoci z ozáření. Naše země tak krvácela ze všech ran a finanční ztráty se nedají ani vyčíslit, nehledě k tomu, že zatím ani jedna vláda od roku 1989 nevyslyšela letitý požadavek naší strany na požadování reparací nejen za okupaci, ale i za drancování našich přírodních zdrojů. Nikdo se zatím neodvážil požádat právního nástupce Sovětského svazu o úhradu takto napáchaných škod.
Z minulosti jsme se prokazatelně nepoučili. Většina lidí si pamatuje z komunistického režimu jenom to falešné pozlátko údajných sociálních jistot. Proto také volí stále dokola prominenty toho režimu, který měl být údajně revolucí v listopadu 1989 odstraněn. Proto je vedení státu v rukou bývalých komunistů a estébáků. A tak nepoučeni z minulých chyb se dopouštíme jejich opakování.
V případě nerostného bohatství dokonce do písmene. V Krušných horách je velké ložisko lithia. Vědělo se o něm již dávno, neboť doprovází cín, který se na Cínovci, jak jinak těžil. Nyní však, zvláště se zvýšenými nároky na ochranu životního prostředí, nepleťme si s ekoterorismem, jsme na počátku velkého rozmachu výroby elektromobilů. Jelikož jsou závislé na kvalitě baterií, jejichž podstatnou složkou je právě lithium, stává se z lithia nový uran.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV