K jejich prohloubení slouží různé studijní programy pro vysokoškolské studenty, zejména Erasmus, ale i některé další. Studium na zahraničních univerzitách studentům navíc přináší zkušenost a samostatnost. Zkušenější a vzdělanější absolvent se pak lépe uplatní na trhu práce a je přidanou hodnotou pro celou společnost. Ze všech těchto důvodů se nesmí podobné přeshraniční aktivity Evropské unie v žádném případě omezovat, ale je nutné je podpořit a prohloubit.
Před dvěma roky to dokonce vypadalo, že by mohl být program Erasmus z důvodů úspor zrušen, naštěstí byl pro následující období nahrazen novým programem Erasmus+. Podobnou nejistotu nesmíme do budoucna připustit, vzdělávání by bylo jedno z nejhorších míst, kde bychom měli šetřit. Naopak.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , KSČM , školství , Šlahúnková , EU volby 2014
autor: KSČM
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

10:08 Mašek (ANO): Blažkův bordel za miliardu. A my to teď všechno zaplatíme
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze
- 9:05 Premiér Fiala: Věřím, že Slovensko zohlední odpovědnost vůči společným evropským hodnotám
- 8:02 Koten (SPD): Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 2,9 %
- 7:04 Ministr Vlček: Je skvělé vidět úspěchy českých firem v zahraničí
- 6:04 Rajchl (PRO): Duchody jsou u nás natolik žalostné, že se za ně nedá důstojně žít
- 4:29 Senátor Hájek: Dle justice už není nebezpečný. Možná nás i obohatí. Vyhoštění se nekoná