Sláma (Trikolora): Evropské volby budou soubojem mezi suverenitou a lokajstvím

04.12.2023 16:21 | Komentář

O čem budou volby do Evropského parlamentu, řeknu to dosti prozaicky, jasně, zřetelně. Bude to střet mezi suverenitou a lokajstvím. Bude to souboj dosti odlišných, až antagonických konceptů vidění světa, názorů na Evropskou unii a její další vývoj.

Sláma (Trikolora): Evropské volby budou soubojem mezi suverenitou a lokajstvím
Foto: Archiv JS
Popisek: Místopředseda Trikolory Josef Sláma

Dne 2. 12. 2023 došlo k představení lídrů společné kandidátky SPD a Trikolory, první zásadní význam a vzkaz veřejnosti je jasný, umíme se spojit v zájmu občanů a národních zájmů naší země. Propadnutí hlasů voličů se již nesmí opakovat, parlamentní volby roku 2021 byly dostatečným varováním a odstrašujícím mementem.

Co mi dělá osobní radost je nejen umístění naší předsedkyně Zuzany Majerové v první trojce, ale také celkové obsazení v čele. Petr Mach, Ivan David i Zuzana Majerová jsou lidé čitelní, názorově konzistentní, nelavírujicí, což je jeden z nejlepších předpokladů, že tato volba je správná. Nejen proklamace, ale také činy jsou důležité, symbolicky tuto větu musím vznést, prolhat se, tzv. profialovat se k úspěchu jistě tito kandidáti nechtějí.

O čem budou volby do Evropského parlamentu? Řeknu to dost prozaicky, jasně, zřetelně. Bude to střet mezi suverenitou a lokajstvím. Bude to souboj dost odlišných, až antagonických konceptů vidění světa, názorů na Evropskou unii a jeji další vývoj, potažmo na roli národních států a Bruselu.

Čeká nás zásadní rozhodnutí. Chceme Green Deal, a tím cestu k zbídačení širokých vrstev obyvatel, zdecimování průmyslu, hospodářství, ztrátu konkurenceschopnosti klíčových podniků? Chceme, či nechceme nadřazenost EU a ztrátu práva veta? Mávnutím proutku se neblaze můžeme ocitnout v stejně nedobré situaci, jako v protektorátu Čechy a Morava.

Možná to zní až velmi pesimisticky, teatrálně, pateticky či emotivně, já si dovoluji namítnout, že velmi racionálně a realisticky. Doba i situace je příliš vážná, proto SPD a Trikolora spojují své síly za národ, za občany, za suverenitu, prosperitu i vlastní měnu. Evropské volby nesmíme podcenit, tentokrát naše rozhodnutí může ovlivnit vývoj na mnoho let dopředu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Josef Sláma

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…